Kedim Pirelendi

Cerenatmaz

5 aylık kedimde az önce 1 tane pire gördüm. Bilinen enseye ilaç damlatma yönteminden başka nasıl temizleyebilirim. Elma sirkesi iyi gelir diyorlar. Başka önerisi olan. Ayrıca kedim suyu çok seviyor banyo yaptırsam işe yarar mı. Teşekkürler

2 CEVAP

huseyin1

ense damlası damlatılmadan 1 hafta ve damlatıldıktan 1 hafta sonraya kadar yıkanmaması gerekir yıkanırsa ense damlası özelliğini yitirir o yüzden pirelenmiş olabilir

goknur

Bende surekli ense damlasi kullaniyorum kedim minicikti benimde pire damlasi aldik veteriner ertesi gun yikayabilirsin demisti. Bende baktim pirelerin hepsi toz olmus vucudunda duruyor yikadim onu o zaman bir guzel sonra hemen kurutup yikadim hicbiseyde olmadi 2 defa kullandik 2. Ci kullandigimiz zaman aylardan agustostu ve hala bir pire bile yok. Arada balkona ciksa bile :)