Kedim Asla Oyun Oynamıyor

Sutlacbey

Merhaba yaklaşık 1 ay oldu evimize minnos bi kedicik katıldı evde kalabalık değiliz 3 kişiyiz 9 yaşında oğlum var kedi geldiğinde 3 aylikti bize alisamadi mi bizi sevmedimi anlamadim bizden uzak takılıyor tek başına ayrı bir yerde yatıyor yanınıza gelip surtunmuyor sevince mirlamiyor asla oyun oynamiyor kucagimiza almamızı istemiyor birsuru oyuncak aldim kedi nanesi olan oyuncaktan topundan oltasina hercesit oyuncağı var kağıt top yapıp atıyorum ama oyuncak görünce arkasını dönüyor hemen.bazi oyuncakları görünce öğürüyor hemen yok ediyorum. Maması vitamini herseyini tam veriyorum sevdiğimi hissettirmeye çalışıyorum esim ve oğlumda gayet yumuşak davranıyor sevgilerini hissettiriyor ama bu arkadaş nedennn bizden kaçıyor neden asssla oynamıyor sevince mirlamiyor veya bizden kaçıyor. Ne olur yardım edin bilen vardır herkes bakıyor burda bana yardım edin lütfen değişir mi acaba alınmadı mi 1 temmuzda geldi 26 gün oldu geleli yada dış çıkarma dönemi diye mi oynamıyor sonradan değişir mi acaba

10 CEVAP

Lokumcukk

Yüksek ihtimalle depresyona girmiş annesi ve kardeşlerindem ayrılınca yapabileceğiniz tek şey bence yanına bir arkadaş sahiplenmek Benim kedimde hiç oyun oynamaz yatıp uyuyup duruyordu önceden hasta sanıp kaç kere veterinere götürdüm ikinci kediyi sahiplendikten sonra resmen bambaşka bir kedi oldu mutlu olduğu yüzünden anlaşılıyor resmen önceden yüzüne bakmadığı oyuncakları deli gibi oynuyor sürekli koşturuyorlar İkinci kediyi daha önceden sahiplenmediğim için çok pişmanım

Sutlacbey

Cok tesekkur ederim aslinda veterinere de goturdum bu kadari da sasirtiyor beni asilari herseyini yaptim dis cikarma doneminde mi acaba yani geleli 27 gun oldu bugun gorunusunde de gayet iyi bilmiyorum yorum icin sagolun tekrar veterinere gosterecegim

aslihan_e

Biraz kalınca bir ipi yerde yavaş yavaş sürüyerek önünden geçirin. Yavrular içgüdüsel olarak ipi kertenkele kuyruğuna falan benzetir peşinden koşarlar. Onu da tutmaya çalışmazsa bir problem var demektir. Öğürme dişle ilgili olabilir, diş değişme zamanı gelmiş. Her kedi mırlamak istemez. Bazıları hayat boyu bile size mırlamayabilir. Bazı kediler kucağı hiç sevmez. Bunlar normal durumlar. İlerde ergenliğe geçtiğinde size daha yakın davranabilir. Bazı kediler yetişkin olduklarında insanlarla bağ kurarlar. Ona daha fazla zaman verin. Ancak her kedinin farklı karakteri olduğunu ve size yakın olmak istemeyebileceğini unutmayın. Mümkün olduğunca elinizle besleyin. Yemeğinizi paylaşmanız ona olan sevginizi gösterir. Yemeğinizi derken onun yiyebileceği yiyeceklerden bahsediyorum.

aslihan_e

Ayrıca 27 gün olduysa iç parazit ilacını tekrarlama zamanı geldi geçiyor demektir. Yavrularda özellikle ilk kez yapılan iç parazit uygulaması mutlaka 21 gün arayla iki kez olmalı. İlaç yumurtalara etki etmez ve 21 gün boyunca sürekli çıkmaya devam ederler. 40-45 gün sonra yetişkin olup tekrar yumurtlarlar. İç parazit de kedilerde halsizlik ve mide bulantısı yapar.

selinay41

Hareketli fare oyuncakları ile deneyin bir de ya da farklı şekillerde tırmalama tahtaları var ipli toplar vs

huqi

Yavru kediler aşırı oyuncu olur normalde bu yüzden bebekken oyuncaklara ilgileri oluyor. Hasta olabilir mi?

huqi

Her kedinin karakteri farklı tabii benim kedimde kendini sevdirmez pek, kucağa asla gelmez dokununca ısırıyor tarayamıyorum bile bebekken de böyleydi ama oyuncaklarla oynardı, oltayla oynatınca peşinden koşardı. Sizden korkuyordur eve alışamamıştır diycem ama o zamanda saklanırdı, hasta olabilir bence :(

Sutlacbey

Cok tesekkur ederim aslinda veterinere de goturdum bu kadari da sasirtiyor beni asilari herseyini yaptim dis cikarma doneminde mi acaba yani geleli 27 gun oldu bugun gorunusunde de gayet iyi bilmiyorum yorum icin sagolun tekrar veterinere gosterecegim

Sutlacbey

Cok tesekkur ederim aslinda veterinere de goturdum bu kadari da sasirtiyor beni asilari herseyini yaptim dis cikarma doneminde mi acaba yani geleli 27 gun oldu bugun gorunusunde de gayet iyi bilmiyorum yorum icin sagolun tekrar veterinere gosterecegim

Sutlacbey

Herkese cok tesekkur ederim ilginiz ve verdiginiz cevaplar icin cok sagolun 💐💐