Tüy Dökümünü Azaltan Mama?

yarenmizrak

Selamlaaar. Benim minnoş bir britsh kedim var, son zamanlarda çok tüy dökmeye başladı. Ben mevsim geçişleridir sıcak havalardır ondan olduğunu düşünüyorum bir de kedi sonuçta tüy dökecek ama cidden kontrol edilemez bir hale gelmeue başladı. Maması da azalırken tüy dökmeyi azaltan bir mama deneyelim belki mamadandir dedik. Şu an bozita kısır tavuklu kullanıyoruz, bu fiyat civarında önerilere açığım teşekkürlerrr

6 CEVAP

fcylan

Biz Acana bountıful catch’e geçtik, tüy dökümü bayağı azaldı. Bunun yanında öncesinde 2 ay kadar biofeline damla kullanmıştık ama bir işe yaramadı. Mama değişiminden 1 ay sonra toparlamaya başladı, şimdi iyiyiz.

ozge1985

Mevsimsel olarak döküm olur birde mamaların kalitesizliğide dökümü artırabilir. Kediniz kısır mı?

Zeytinbey

somonlu mama ve somon yağı kullanmanızı tavsiye ederim

lludwteine

ben de bu sebeple n&d somonlu mama kullanımına geçmiştim, oldukça faydası oldu tavsiye ederim

Sueda1234

Mevsimsel olarak zaten tüyü dökülüyor ama hills tuna balıklı azalttığı söyleniyor ne derece doğru bilmiyorum ama tavuklu mamalar döküyor evet bide yani sonuçta kedi bu dökülür yaz aylarında daha çok dökülüyor sıcaktan

irmtnc3

Mama kaynaklı olmayıp Sağlık sorunu da olabilir bence önce veteriner hekiminize danışmalısınız