Kedimin Çok Yemek Yemesini Nasıl Engellerim

Ebranur

Arkadaşlar kedim 1 buçuk yaşında kilosu 6 buçuk uzun olduğu için kilolu görünmüyor ama yağlari sarkmış.Zaten hem mamasindan hemde çok yediği için idrar yolları tıkanmış ti hala şuan süreç devam ediyor.Uriner mama kullanıyoruz zevkle yemiyordu iyi bari dedim ama şimdi onu da Deli gibi yiyor.Az vermeye çalışıyorum ama saldırıyor ayaklarıma dikkatini nasıl dağıtıcam neler yapabilirim.Kilosunu korumak istiyorum .Bu hale nasıl geldi demeyin aşırı zayıftı ve kisirlastiktan sonra aşırı kilo almaya başladı

3 CEVAP

Zeytinbey

ölçülü bir sekilde verin hepsini birden değilde parcalara bölüp verin gün içinde, mamasını hızlı yiyen kediler için yavas yeme mama kapları var girintili çıkıntılı ondan temin ederseniz daha uzun surede yiyecektir sindire sindire yediğinden kilo alımı yavaslayabilir. bol su tüketmesini sağlayın. ara ara kefir verebilirsiniz. oyun oynatın top, kedi oltası vs seylerle.

Gimlihanim

Kısırlaştıktan sonra genelde kilo almaya meyilli oluyorlar. Çok normal. Ölçülü ve öğünlü vermenizi tavsiye ederim. Ama 2 öğün değil de mümkünse 3 öğün falan. Bir de çok hızlı yiyorsa yavaş yeme kapları mantıklı. Deneyebilirsiniz.

selinay41

Sabah ve akşam olacak şekilde yedirin mama kabını arada kaldırın düzenli bir saatte yesin