Kedim Mamasının Üstünü Kapatıyor

selinay41

Mama değişiminden sonra böyle bir huy çıktı her gün yapıyor bunu mama yedikten sonra üstüne kum atıyormuş gibi yapıyor

3 CEVAP

Benim kedim bunu hep yapıyor. Hatta sokakta beslediğim kedilerin çoğu böyle yapiyor. İç güdüsel olarak mamalarini saklamaya çalışıyorlar. Bir ara doktoruna sormuştum.

aslihan_e

Kediler iki nedenle kapatır, birincisi yabancı kediler kokusunu alıp onun bölgesine gelmesin, yavruları varsa zarar vermesinler diye, ikincisi eğer ki yiyeceğin kokusu onlara ağır geliyorsa o zaman tiksinip kaka misali gömmeye çalışırlar.

Anonymus683514

mama ortada bir yerdeyse yapar bunu. ben kuru mamayı evine yakın bir yerde veriyorum ama yaş mamayı o an neredeyse önüne koyuyorum biraz yiyor doyunca üstüne kapatmaya çalışıyor. mümkünse gizli, onun takılmayı sevdiği yerlere koyun