Kedim Tuzsuz Et Yemiyor

selinay41

Her zaman onun etini ayrı suda haşlarım tavuk veya kırmızı et fark etmez tuz dökmeden asla yemez o et tabağında kurur gelir bizim tabaktan yer bende mecbur az bi tutam döküyorum üstüne bir zararı var mı acaba haftada iki kez et haşlıyorum

1 CEVAP

aslihan_e

Eğer tuzlu verecekseniz, et haşladığınız gün kuru mama vermeyin çünkü kuru mamada da tuz olduğu için günlük sınırı aşar. Mümkün olduğunca az dökmeye çalışın. Annem de kediler biraz tuz atınca daha çok beğeniyorlar der. Kediler tuz tüketebilir ama çok çok az olması gerekli. Fazlası zehir işlevi görür. Bol su içmesi gerekli tuz tükettiğinde.