Uyuma Huyunu Değiştirme

Sutunannesi

Arkadaşlar biliyorsunuz süt zor bir dönemden geçiyor bu dönemde uyku huyları değişti. Normalde hep Benimle yatakta uyurdu ve kapımızı kapatırdık sabahta annem ve babam uyandığında süt hemen kapıya koşardı onlarda kapıyı açardı. Bize yavruyken geldiğinden beri aylardır böyle bu asla şaşmazdı. Sadece öğlenleri bazen annemlerin Yatağanın srkadında uyurdu o kadar. Üstelik bir uyku düzeni de vardı yani hep aynı saatlerde uyur aynı saatlerde kalkardı. dünden beri odamda uyumak istemiyor dün tek başına salonda daha sonra da kardeşimin yanında uyudu zaten daha sonra uykusundan kalkıp kustu:(( bugün de veterinerden eve geldik odamda bir kapalı balkon var ama bir penceresi bozuk yaptırmak için baya para istemişlerdi zamanında kapanmıyor yani tam. Yazın sorun değil ama Kışın orası inanılmaz soğuk oluyor. İzmir’de oturuyorum geceler gerçekten soğuk özellikle balkon çok soğuk. Bugün eve geldik yine yatağımda uyumadı neler yaptım onu yorganın içine döktüm genelde uyurdu hemen yorganın içinde kafaya balkpnda uyumayı takmış ağladı önünde çok bende dayanamadım açtım hemen balkonun bangosuna çoktu uyudu altına örtü koydum ama taş olduğu için spğuk hava sabah güzeldi içerisi güneş alıyordu soğuk değildi. Uyandı 3 saat sonra şimdi yine tutturmuş balkonda uyuyacakmış yine kıyamadım açtım ama arkadaşlar gece ne olacak. Ben gece her yer kapalı olmasına rağmen ceket battaniye yorgan üşüyorum süt gece orda yatarsa sabaha çok hasta olur zaten direnci düşük bu ara onu orda uyutmaktan nasıl vazgeçirebilirim hadi şimdi tamam uyusun ama akşam da aynısını isteyecek açana kadar ağlayacak ve uyumayacak. Evimizde doğalgaz olduğu için hiç öyle elektrikli soba falan yok akşam koyayım balkona biraz sıcak olsun. Üstelik odamda uyuması gece onu takip etmem açısından da iyi çünkü dün kardeşimin odasında uyuyordu ve uyandı kustu allahtan düm gece uyumamıştım başında bekliyordum ama okulum var uyumam lazım onunds Sağlıklı olması lazım. Bu gutlarını nasıl değiştirebilirim uyumaya dair en azından akşamları

2 CEVAP

Sutunannesi

???

eltarcin

Bilmiyorum.Bilmeyi çok isterdim:(
Bildiğim şey Süt çok zor bir dönemden geçiyor sanırım.Belki zamanla düzelir.İnşallah kısa zamanda cevap gelir.Geçmiş olsun sütçüğe...