Köpeğim Kendi Dışkısını Yiyor

yarencloud

Köpeğim kendi dışkısını yiyor. Yememesi için ne yapmam gerek?

2 CEVAP

Basakes

Öncelikle uyuduğu yemek yediği ve tuvaletini yaptığı alanları birbirinden uzaklastirmalisiniz. Hayvan yemek yediği yerde dışkısını yapıyorsa bunu doğal bir durum gibi gorucektir. Kardeşimin köpeğinde böyle bir ayrım yapmadık ve bu sorunu yaşadık. Simdilerde çok sınır cizmedigi için idare edebilir şekilde düzeldi ama tam değil. Ben kopegime çok ciddi sınırlar koydum. Yemeği suyu hep aynı yerde yedi yatağında yattı başka yere yatmasına izin vermedim gerekirse yatağını yanına taşıdım, tuvaletini yaptığı yerlerden uzak yerler koydum, böylece öğrendi benimki

huseyin1

bunun birçok nedeni var nedeni bulunduktan sonra sorunu çözme nedene göre biraz daha kolay. anne köpekler doğum yaptıktan sonra yavrularının dışkılarını yerler mikrop kapmasın diye bu davranış anneden kazanılmış olabilir , yediği mamayı yeterince sindiremiyor o yüzden yiyor olabilir , kakasını yaparken yada yaptığında kızdıysanız ortadan kaldırmak için yiyor olabilir , yaşadığı yere yapmak zorunda kalıyorsa o yüzden yiyor olabilir , psikolojik olarak iyi değildir ilgi görmüyordur çok fazla yalnız kalıyordur enerji ihtiyacı karşılanmıyordur o yüzden yiyor olabilir , demir veya vitamin eksikliği vardır ondan yiyor olabilir , diğer köpeklerinde kakalarını yiyorsa yine demir veya vitamin eksikliğinden yada pika hastalığından dolayı yiyor olabilir yani bunlar yeme sebepleri eğer neden yediğini bulursanız çözümü nedene göre daha kolay