Temizlenirken Yutulan Bentonit Kumlar

Ryhn12

Kedimin tuvalet kabı banyoda olduğu için bazen ayağı ıslak bir şekilde kum kabına girdiğinden ayağına kum bulasabiliyor.Temizlenirken de bunları yutuyor haliyle.Bunlar zarar verir mi?Şu an için pelet kullanıyorum.Veteriner enfeksiyon olabilir diye kum önerdi.Kumun zararı yoksa dönmeyi düşünüyorum

4 CEVAP

Kedinin kendi tuvaletindeki kumları yutması sağlık sorunlarına yol açabilir kedinin tuvaletinin yerini değiştirmek en kolay yöntem olur

Ryhn12

Başka da koyacağım bir yer yok maalesef

BiciriginAnnesi

Ayağı ıslak bir şekilde kum kabına giriyorsa siz de kum kabının altından önüne doğru banyo paspası,normal paspas,yolluk vs sere bilirsiniz

Ryhn12

Girene kadar ayağını hep ıslatıyor.Banyoda tur atıyor resmen 😬 Uzun bir banyo paspasi sereceğim artık . Teşekkürler 🖐️