Kedim Dili Dışarda Nefes Alıyor :.(

senayyysss

arkdaslar havalar sıcak malum scottish cins kedim evde dili dısarda nefes alarak dolaşıyor sıcaktandır dıye dusunerek evde serinlik yaratıyorum buna ragmen bazen dil o sekılde kalıyor.. veya yaş mama vereceğim cok sevdiği icin yanıma gelıp miyavlıyo miyavlarken bi anda duruyo dil dısarda nefes alıyo ve kıhlıyo :D yani bu garip komik geldi kıhlaması sıcağa mı sinirleniyo miyavlarken nefesi mi yetmıyo? ne yapmalıyım hiç böyle olmuyordu suan sıcaklıklar cok fzla dıye gün icinde bu hale geldik. hatta oyun oynattım onda da yoruldu oyle nefes nefese kaldı...

5 CEVAP

Eğer kendinizde çene problemleri ve bir hastalık yok ise sıcak havalarda dili dışarıda nefes alması gayet normaldir

Balimlilac

Bence veterinere götürmelisiniz ciğerlerinde sorun olabilir. sürekli dili dışarıda olması pek normal değil. Hem içiniz rahatlamış olur.

Minigimmm

bizimki geçen yaz bir kere yapmıştı bu yaz pek ev sıcak değil ama dışarı çıkınca yanimizdaysa yapıyor aynısını. kopekler gibi nefes aliyor dil disarda agiz acik sanirim burunlari ciğerleri yeterli gelmiyor agizdan nefes almaya basliyorlar. serin matlar çıkmış bende instagramda cikobey_british sayfasinda gördüm ondan alip kedinizin yattigi yere serebilirsiniz veya varsa evinizde soguk jel torbaları kendinizde bir örtünün altina koyup yapabilirsiniz aynısını. rahat eder diye düşünüyorum, evde varsa klima camlari kapatip perdeleri indirip gunesin girmesini engelleyip klimayi acabilirsiniz. bizde klima yok ama tum camlarimiz sineklikli balkonlar dahil hepsi acik yaz geldiginden beri kucakta yatan cocuk surekli koridorda veya balkon önlerinde fayanslarda yatıyor

senayyysss

şükür yok ama insan bi böyle görünce endişe duymuyor değil :/

huqi

Benim kedim veteriner'e giderken böyle yapıyor, köpek gibi nefes alıp veriyor korktuğu için yani.