Köy Çocukları Besleme

Cook

Ablam yeni bir yere taşındı ve ilden uzakta kasaba gibi bir yer.Sadece oturduğu çevrede 40 50 tane kedi var ve köpekler de aynı şekilde,hepsi aşırı zayıf.15 kilo mama alacak şimdi ama bir haftayı bile çıkarmaz.Ucuz yollu ve sürekliliği olacak bir şekilde beslemenin yolunu arıyoruz.Evde tek seferde yapıp bir süre saklayabileceği,en azından 1 hafta götürecek bir şeyler olması lazım.Öneriniz var mı?

5 CEVAP

selinay41

Sütlü veya yoğurtlu ekmek verebilirsiniz ben makarna ve pilav da veriyorum kaldığı zaman üzerine de yoğurt döküyorum severek yiyorlar ayrıca haşlama etlerin sularını da biriktirin ekmek doğrayınca o şekilde de yiyorlar

selinay41

Dediğiniz gibi kasaba tarzı bir yerse mamaya pek alışık değillerdir belki pek besleyen yoksa o yüzden evden bişeyler yemelerine alıştırın ya da belediyeden mama yardımı isteyebilirsiniz çoğu veriyor

Cook

1 haftadır orada,böyle denedik.Bulyonda makarna haşladık dağıttık,tavuk suyuna ekmek koyduk ama bunu sürekli yapamaz malesef.Yanında biz varken beraber çıktık ama olduğu yer çok güvenli değil,ıssız ve akşamları tek çıkamaz akşam 7 de giriyor eve.Eğer yaş mama kuru mama kıvamında bir şey yapabilirse sabahları işe gitmeden verip gidecek.

Cook

1 kilo mama aldık 40 yıldır açmış gibi yediler 3 dakikada yok oldu,çok üzüldüm o hallerini görünce

selinay41

Ben sokak kedilerime Bonnie marka mama alıyorum 10 kilosu 250 tl tr*endyoldan alıyorum severek yiyorlar