Bentonit Mi Pelet Mi?

Ryhn12

Bentonit kum kullanırken kedim hapsiriyor ve gözleri akıyordu.Temizlenirken de yutuyordu ayrıca.Bu sebeple pelete geçtim fakat veteriner idrardan sonra kimyasal ortaya çıkardığını ve enfeksiyon yapabileceğini söyledi.Elekli tuvalet aldım sürekli temiz tutuyorum halbuki.
Ben peletten memnunum bir sorun yaşamadım.Peletin bir zararı var mı sizce kararsız kaldım

6 CEVAP

huqi

Zararı olduğunu sanmıyorum, en sağlıklısı pelet diyorlar

Gimlihanim

İlk defa böyle bir şey duydum. Benim bildiğim kadarıyla pelet çok daha sağlıklı. Kedinizi de rahatsız ediyormuş bentonit in tozu. Ben olsam değiştirmezdim.
Biz de kullandık bir süre. Ama kızım pelete hiç alışamadı. O yüzden bentonite ger döndük.

dilanbulent

Pelet çok daha sağlıklıdır veterineriniz niye öyle demiş bilmiyorum ilk defa duydum.

Superisi814

YouTube'a bir göz atarsanız , Amerika'da pelet çok fazla kullanılıyor ve bu şekilde insanlar doğayı da kirletmemekten dolayı memnunlar.
Bentonitin doğadan temizlenmesi de kolay değil.
Veterineriniz neden öyle söyledi bilmiyorum , keşke nasıl enfeksiyona sebep olabilicegini sorsaydiniz.

Luckysnll

Pelet çok daha sağlıklı

Ryhn12

Pelete devam edeceğim teşekürler hepinize🖐️