Kedim Hastalandı

Çakıl 5 aylık dünden önceki gün hasta oldu. Dün veterinere götürdük antibiyotik ve ağrı kesici verdi bugünde ayriyeten serum yedi yanliz benim sorum ben kedime ne versem begendiremiyorum hasta olduğu icin ama su iciyor ara ara yarın yine gidicez siz hiç bu durumu yaşadınız mi? Umarım iyileşir :(

6 CEVAP

alpcan

Zorla yedireceksiniz. Şöyle ki; yoğurdu sürün ağzına-burnuna mecburen yalayacak :)
Bebek vitamini verin şırıngayla. Yine şırıngayla et suyu/tavuk suyu yaş mama verin.
İshali varsa probiyotik tozlar var. Reflor ya da Oroflor. Günde 1 şase süte yada suya karıştırıp içirin.
Bu aralar sıcak tutun. Camın önünde yatabileceği bir yer ayarlayın ki güneşlensin biraz.
Su içebiliyormuş onu es geçiyorum.
Ama en önemli şey sevgi. Üzüldüğünüzü anlayabildikleri için onunla gülümseyerek konuşun, sevin okşayın,anlatın bol bol.
50 gr.lık bi yavruyu kızım bu şekilde hayata döndürmüştü. Umudunuzu yitirmeyin.

Mariana

Geçmiş olsun inşallah eskisinden daha sağlıklı olur

Iyilessin asilarini yaptiricaz bunyesi çok zayif

goknur

Yogurt yedirin bu donemde. Varsa ev yogurdu yoksa peribiyotik yogurt. Kendisi yesin diye beklemeyin agzina zorla siz verin.

Kendisi seviyo yoğurdu yedirdim de anca iki parmak

Ishali yok annesini 2 ay emebildi öksüz kalinca :( birazda o yüzden bünyesi zayıf bu ikinci hastalanisi herhangi bi vitamin vermiyorum ama alicam burda bi veterinerde 100 gr gimcat 50 tl uygun geldi bana onun dışında lavital kitten mama yiyor yoğurdu uyandiginda deneyeceğim :)