Yağsız Sindirimi Kolay Besinler

Sutunannesi

Arkadaşlar süt yine kusmaua devam ediyor sabaha karşı aynı saatte dün olduğu gibi. Gastritten şüphelenmeye başladım yani midede enfeksiyon tahriş vb bir şey olması durumundan kaynaklanıyor. Bunun içinde tedavinin diyet olduğu söyleniyor yani mideyi yormayacak yağsız sindirimi kolay besinler. Ama ben besleme konusunda çok bilgili değilim Burds besleme konusunda çok daha bilgili tecrübeli insanlar var. Veterinlerle bir kaç saat sonra iletişime geçeceğim ama sizin bana ona ne yedirmem hakkında yani bu yağsız diyet hakkında önerileriniz var mı

4 CEVAP

yarim parca tavuk gögsü
1-2 avuc pirinc
su
cok az tuz
(secici kediler icin 1 corba kasigi kadar yas mama)

Önce iyice lapa olana kadar pirincleri suda hasliyoruz, sonra icine kücük kücük dogradigimiz tavuk gögsünü de ekliyoruz, cok azicikta tuz. beraber iyice kaynatiyoruz bunlari. sonra suyunun büyük bir kismini süzüp etleri, lapa pirinci ve birazda suyundan ekleyip el blenderi, mutfak robotu gibi bir cihaz yardimiyla püre haline getiriyorz, sayet kediniz seciciyse yarim-bir corba kasigi kadarda yas mama ekliyoruz karistirip yediriyoruz :) yas mama püre halindekilerden olursa daha kolay karisiyor.
Boyle bir tarif buldum isinize yarar mi?
Yogurt filan verebilirsiniz.

goknur

Haslanmis patateste cok ise yariyor isterseniz yas mama yapabilirsiniz tavuk gogsunu pisirip bunun suyuna patatesi havucu haslayip eger pure seviyorsa catalla ezip eger diri seviyorsa minik minik birakip icerisine haslanan tavuk gogsunu minik minik dograyip verebilirsiniz Cıtır cok yiyor bizim onu oyle.

Sutunannesi

Çok teşekkür ederim yoğurt veriyorum ama bir işe yaramıyor :(( Kusma devam yoğurtu sindirimi kolaylaşsın diye veriyordum ama bir etki göstermesi eskiden gösterdiği gibi. Tekrardan kliniğe çağırdı veterinerimiz tahliller ve röntgenine bakacaklar. Ben gastritten şüpheleniyorum allah yardımcımız olsun

Gercekten kedilerin hastaliklari cok zor.haslanmis pirinc mideyi tutar aslinda kusmaya iyi gelebilir.