Kısırlaştırma Sonrası Kafalık

Canandisli

kedimi dün kısırlaştırdım, küçük olan odada kalıyorum onunla beraber dinlensin diye ama yemek yemeye falan indiğim anda kafalığı çıkartıyor bir şekilde yanından 2 kez ayrıldım ikisinde de kafalıksız bir şekilde buldum sargı bezlerini ben takıyorum o çıkarıyor kafalığı çıkarttıkca neyse yarayı yaladığını ısırdığını falan görmedim kısırlaştırdıktan sonra yakalık takmayan biri var mı? yakalığı çıkartsam sorun olmasından korkuyorum ama sürekli çıkarıyor

3 CEVAP

kedilikizzz

takmazsanız dikişlerini yala, çeker çıkartır ve yarası açılır. Onu çıkarmaması için yakalığın birnirine geçirilen yerleri varya onlardan sert olmayan mesela bandaj gibi bir şeyi geçirip bağlamalısınız etrafından.

naz16

Ben çıkarmıştım çok şükür sıkıntı yaşamadım

Canandisli

evet orada sargı bezinden bir ip var ona rağmen çıkartıyor boğmasın diye çok sıkmıyoruz ama koca kafasını çıkarıyor küçücük delikten zaten bir dikişini söktü bir tane daha sökerse tekrar dikiş atacağını söyledi veteriner kanama falan yok şu anda ben varken kafalığıyla da boğuşmuyor çıkarmaya çalışmıyor ama arkamı döndüğümde kafasından çıkmış buluyorum

@naz16 siz ne zaman çıkardınız?