Alleva Kedi Maması

jesuschrist

Uzun zamandır almayı düşündüğüm kedi maması. Ancak sorun şu benim kedim kısır ve ben bu markanın kısır mamasını bulamadım yağ oranının düşük olması gerekiyor ancak tam olarak belirleyemedim yağ oranını. açıkcası 10 kiloluk olanları 700-600 civari kilosu 70 lira ayrıca süper premium segmentinde gösteriliyor kedimde mamayı beğenirse çok çok iyi olacaktır aranızda kullanan varsa mamayı lütfen deneyimlerini yazınlar kedi üzerinde ne gibi bir etkisi oldu memnun musunuz

2 CEVAP

jesuschrist

aslında bu equilibrum serisi ile holistic serisinin farkını bir süredir düşünüyordum çünkü ***********da holistic mama alan birisine equilibrum mama geldiğini söylüyordu ve mamanın fotoğrafında yeşil Alleva yazılı paket vardı buraya eklemedim ama çok açıklayıcı oldu çok teşekkürler yalnız 1100 tlyi türkiye sınırları içinde nasıl buluruz onuda yine aynı şekilde açıklarsanız seviniriz :):):):) şaka bi yana çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

amillaaa

10 kilosu 700 tl civarı olan Alleva mamalar Equilibrum serisidir ve üst segment sayılmazlar. Üst segmentte olan Alleva mamalar Hollistic serisidir ve 10 kilosu 1000-1100 lira civarına denk geliyor, buna dikkat etmek lazım. https://diusapet.com/blog/pdfviewer/alleva-holistic-cat/ linkindeki broşürde kısır kediler için bir modeli olduğu gözüküyor fakat ne yazık ki internette satıldığı bir yer bulamadım. Hollistic serisinden iki farklı mama denedim; kediler beğendi, içeriğinin %75-80 et olması da onu çok cazip yapıyor. Bu kadar yüksek et oranına sahip diğer mamalarla (Acana, Orijen, kısmen N&D) kıyaslayınca fiyatı da oldukça uygun, kesinlikle tavsiye ederim ama Equilibrum serisini tavsiye etmem. Kısır kedi olayına gelirsek Alleva'nın yetişkin kedi mamaları %18, kısır kedi mamaları %12 yağ içeriyor. Bu %6'lık farkın ne kadar önemli olduğu hakkında maalesef bir fikrim yok :(