Geçmeyen Kusma Problemi

Sut_lac

Arkadaşlar 2 ay önce 4gün üst üste gece aynı saatlerde kusmaya başladı kedim. Veterinere götürdüm iç organlarına bakıldı ve problemin midesiyle ilgili oldugu anlaşıldı. Kronik gastrit teşhisiyle 2 ay düzenli (sabah-akşam) antepsin ve metpamid surup içirdim ve kusmaları bitti. 2 ay sonunda bu iki ilaca rağmen 1er gün arayla eskisi gibi kusmaya başladı. Veteriner bir fakültede mutlaka endoskopi yaptırmam gerektiğini söyledi. Fakülteden randevu alamadığım icim özel bir veteriner kliniğinde endoskopi yaptırıcam haftaya. Gastro mama kullanıyoruz ve mamaları ısırmadan bütün olarak yiyor acaba bu da bir kusma nedeni olabilir mi? Düzenli malt veriyorum zaten tüyle ilgisi yok düşüncesindeyiz.İğrenmezseniz en son kustuğu fotoğrafı yükledim genelde bu tarz mama ya da sadece yine bu renk mide asidi kusuyor.Daha önce böyle bir problem yaşayan var mı ya da endoskopi yaptıran? Teşekkür ederim okuduğunuz için.

1 CEVAP

sevilay28

Merhaba, 3 ay kadar kusma problemi yaşadık. İlk haftalar çok kustuğu için ve midede tüy biriktiği için gastrite neden oldu, onu tedavi ederken de bizim kusmalar tamamen kesilmemişti. Zamanla daha da arttı. Endoskopide tüy görüldü ameliyatla alındı. Fakat 3 ay sonunda her ilacı, her ihtimali eledikten sonra artık böyle olmayacağına karar verdik ve keşif ameliyatı yapıldı. Bağırsağında minik bir ipin etrafına zamanla birikmiş taşlaşmış ve geçişsii tıkayan bir dışkı bulundu.. Kısmi tıkanma bizi bu hale getirmiş. 3 ay boyunca çekmediğimiz kalmadı sizi çok iyi anlıyorum tez zamanda şifa diliyorum