Mama Gramaj Ölçüsü

Sutunannesi

Acana balıklı kullanıyorum ama burdaki tablosundan hiçbir şeu anlamadım günde kaç gram vermem gerektiğine dair yardımcı olabilir misiniz kedim 3,5kilo

7 CEVAP

En altta kittiens yaziyor ya orda kac haftaliksa o orana gore verin 1/2cupsa 60gr vereceksiniz net goremiyorum en alt kismi kediniz kac hafta aylik kac cup yaziyor

60gr verilir bence ben cunku hep onune koyuyorum tabi fogru birsey degil ama sizin kediniz rahatsiz oldugu icin bence biraz biraz koyun onune

Hatta yas mama daha mi iyi olur simdilik bilemiyorum veterinize sorabilirsiniz yas mama kullaniyim mi bu aralar diye

Sutunannesi

Veterinerime sordum ama yiyorsa mevcut mamanıza Devam edin dedi. Alışık olduğu mamayı yemesi gerekiyor sanırım bağırsaklarında problem var çünkü :(( kakasını yaptı bugün kusmadı da ama hala riskliymiş çok dikkat etmeliymişim. Midesinde veya bağırsaklarınds bir şeu olduğundan şüpheleniyorlar. Enfeksiyon düştüğÜltrn sonra tekrar röntgen ile bakacaklar. 3 kilo için 45 gram digor ama 45 gram az değil mi sizce ben 50 gibi koydum

Yani siz bilirsiniz midesi cok dolmasa daha iyi olur cok yerse kusma tetiklenir

Anonymus827062

Günlük 60gr vereceksiniz. Ölçü kabiniz yok ise 60gr mutfak terazisi veya market terazisinde tarttirin. Bu neye tekabül ediyor ise mesela bir şu bardağı ya da bir kase. Günlük onun içine ölçülü şekilde koyun gün içerisinde üç ya da dört öğün olmak üzere azar azar verin.

Sutunannesi

Bugün 50 gram ayarladım ölçü kabından. İki öğüne böldüm 25 25 veriyorum ölçü kabı aldım bugün. Maması hep önünde olsun dedü veteriner yani yeme sıklığı hakkında Bilgi almak istiyor yemeyi bırakacak mı az mı yiyecek vs tedavi bitene kadar :((