Kedi Tüy Sorunu

eymensen

Arkadaşlar 4-5 aylık bir erkek kedim var yaklaşık 10-12 gün önce memlekete gitmem gerekti onuda götürdüm aynı zamanlarda mamasını da değiştirip royal canin tavuklu kittendan nd tahılsız kitten a geçtik dışkısı biraz yumuşadı fakat şuan iyi ama topak topak tüy döküyor ellerim üstüm başım heryerim tüy oluyor ve çok fazla forumdaki bir çok kişi nd nin rc den iyi olduğu kanısında ne yapacağımızı şaşırdık eski mamasına dönmeli miyiz sizce ?

7 CEVAP

betulaltundal

Tüy dökümü yalnızca kaliteli mamayla halledilebilecek bir sorun değil maalesef. Sadece mama değişimine de bağlamak doğru değil bu yüzden. Mevsimlerin değişimi, büyümeye başlaması vs en önemli etkenler tüy dökümünde. En aza indirmek için kaliteli mamanın yanında bir takım takviyeler de yapmalısınız. Nd içerik olarak royal caninden daha iyi ancak yine de kedinizin bünyesine en uygun mamayı deneyerek bulabilirsiniz her mama her kedide aynı etkiyi vermez. Düzenli tarama, Brewers yeast tablet, kaliteli mama ve arada bir yaş mamayla beraber doğal besinlerle takviye yaparsanız minimuma inecektir.

Mama degisikligini asamali mi yaptiniz?

eymensen

evet tabiki son 1 hafta karıştırıp verdim şuan sadece nd veriyorum

eymensen

veterinerimize danıştım bebeklik tüylerini atıyor olabilir dedi fakat kaçamak bir cevap gibi geldi öyle bi durum söz konusu mu

Her mama her kediye yaramaz eger mama degisikliginden sonra gozle gorulur bir degisiklik varsa kedinize yarayan baska mamaya gecin

eymensen

ayrıca mamayı biraz fazla koyduğum anda dışkıda cıvıklaşma oluyor hatta ishal gibi oluyor bu normal midir kilosuda biraz az gibi geliyor ama 2.3 kilo şuan da normal midir bu ay zarfı için

00ozlm00

N&D güzel kedi maması değil arkadaşımın köpeğini egzama yapmış. Eğer araştırırsan n&d nin güzel bir marka diye yazmışlar fakat benim kedilerim 4 kez mama değiştirdi royal canin advance n&d ve proplan şahsen en iyisi proplan en ufak koku bile Yok ağızlarında.