Kısırlaştırma Sonrası Arkadaşlar Acil Lütfen Bakar Mısınız

bidiktarcin

Sokak kedim 9 mayısta doğum yaptı binanın içine. Çocukların gözleri açılınca biz eve aldık 6 gün oluyor anne kedimizi kısırlaştırdık. Kısırlaştırmadan sonra annenin karnında genel bir şişlik söz konusu. Bandajı 7 günden sonra çıkarabileceğimizi söyledi hekim. Normal mi yoksa farklı bir rahatsızlığın belirtisi olabilir mi ? Fip olma ihtimalinden çok korkuyorum çünkü şuan 4 çocuğuyla birlikte kalıyor

4 CEVAP

Mia_____

Doğum yapmış kedimi ben de yakın zamanda kısırlaştiracağım ve çok korkuyorum bunları görünce iyice korkuyorum umarım bi şey yoktur. Kısırlaştırmadan sonra şişme falan normal görünüyor bence önemli bi şey yoktur

gokhansultan

Sadece karın şişliğini fip olarak düşünmeyin zaten bandaj var diş macunu gibi durması normal. Fip olsaydı kısırlaştırma operasyonundan sonra ayağa kalkacak hali kalmazdı, iştah azalması, geçmeyen ishal, durmayan kusma, ateş, halsizlik vb gibi semptomlardan birkaçı kesin olurdu. Siz bu süreçte güzel beslenmesini sağlayın. Fipte olan karın şişliği gerçekten çok sert oluyor elinizle bile çok rahat anlarsınız. Ve sadece yana doğru değil aşağı doğru da şişlik oluşmaya başlıyor Başımıza geldi geçti oradan biliyorum :) Ama emin olmak için fotoğrafı hekiminize de yollayıp onun da yorumlamasını isteyin.

cat_expert

Operasyon sonrası karın bölgesinde şişlik morarma kızarıklık gayet normaldir.

Sürekli kusma ateş gibi bir durum yoksa endişe edilecek bir durum yoktur. Yara bölgesinin iyileşmesi 20-25 gün sürebilir.

bidiktarcin

@cat_expert Çok teşekkür ederim şişlik dışında her şey çok güzel yolunda. Yemesi içmesi her şeyi çok güzel. Enerjisi her zamanki gibi

@gokhansultan Hepinize çok çok teşekkür ederim. Kendi kedimi bebekken sokakta buldum ilk gittiğimiz veteriner fip demişti ve ciddi korkmuştum. Bu da bebekliğinden beri sokakta büyüttüğüm kedim. Bandaj çıkınca kontrol edeceğim, normalde 2.300 kg dı ondan dolayı şişlik beni çok etkiledi. Sürekli kontrol edeceğim bakalım inşallah bir sıkıntı yoktur. Yemesi içmesi çok güzel, iştahı iyice açıldı. Çok oyuncu değil ama çocuklarıyla çok ilgileniyor kendini çok sevdiriyor her şey yolunda gibi görünüyor şuan.
@mia___ Erkek kedimi kısırlaştırdım hiçbir sorun yaşamadım. Bunda da umarım bandajtan dolayı şişlik vardır harici bir sıkıntı yaşamadık. Narkozdan sonra iki kedimde 1 saat içinde eski haline döndü o konuda da hiçbir sorun olmadı.