Acil Kan Tahlilinden Anlayan Varsa Nolur Bakabilir Mi

Kedimi bugün veterinere götürdüm üst solunum yolu enfeksiyonu var ileri derece de acaba ölümcül mü bu 1 yaşında kedim şuan oksijen veriyorlar

11 CEVAP

aslihan_e

Bu testten enfeksiyon olduğu anlaşılır ama hangi virüs tipi olduğu anlaşılmaz. Onun için biyokimya yaptırmanız gerekiyor. Ondan sonra ölümcül mü değil mi konuşulur. Kedinizin karma aşıları tam mıydı? Basit bir nezle de olabilir. O da bağışıklığı düşük kedilerde ileri derece üst solunum yolu enfeksiyonu yapabilir. İshal, kusma, ağız yarası, diş çürüğü vs var mıydı?

Biyokimya da var 2 tane bitişi biyokimya değil mi

gokhansultan

Biyokimya normal, hemograma göre enfeksiyon olduğu görülüyor. Kedilerde solunum yolu enfeksiyonları ciddi oluyor doğru dikkatli olmak lazım. Kedim 4 aylıkken geçirmişti solunum yolu enfeksiyonu ama 9 yıl oldu ne yapıldı hiç hatırlamıyorum ama atlatmıştı çok şükür.

Şuan veterinerde kedim ama ileri derece dedi inşallah atlatır 🙁🙁

aslihan_e

Veteriner biyokimya yaparsanız hangi hastalık olduğu net çıkar demişti. Belki de yanlış bilgi verdi bana bilmiyorum. Enfeksiyon vardır da hangi enfeksiyon. Korona kaynaklı mı, nezle mi, calivirüs mü, gençlik hastalığı mı... Eğer ki fip değilse bu enfeksiyon ve karma aşıları tamsa o zaman ölümcül olmaz. Saydıklarımın hepsi üst solunum yolu enfeksiyonu yapıyor.

Hiçbirsey demedi tam anlamıyla röntgen çekti ciğerleri dolu viral enfeksiyonu var dedi kanında enfeksiyon var dedi

aslihan_e

Sıvı birikimi var dedi mi?

aslihan_e

Kusma var mıydı? Öksürüyorsa, burnu aşırı akıyorsa falan antibiyotikle çözülüyor ama kusma kötü bir işaret.

Sıvı birikimi var demedi sıvı kaybı var kustuğu İçin kanında enfeksiyon var birde dedi

Öksürme falan olmadı kustu sonda yürüyüşü garipleşti değişti baygın gbi oldu

Heratiko

Viral enfeksiyon fakat hangi viral enfeksiyondan şüphelendi bu belirtilere göre? Benim kedimde kusma ishal yürümede gariplik halsizlik gibi belirtiler görüldüğünde gençlik hastalığının 4. günüydü. Veterineriniz size yeterli bilgi vermemiş ve bence tam tetkik yapılmamış bence. Korkutmak istemem fakat diğer testleri de yaptırın. Şu an hangi tedaviyi uyguluyor neye göre tedavi uyguluyor bunu da paylaşırsanız seviniriz. Çok geçmiş olsun yavruya