Evcil Hayvan İle Uçak Yolculuğu

rodisizasla

Merhabalar.Kesin olmamakla birlikte yaşadığım yerden iş dolayısıyla taşınabilme durumum söz konusu.Köpeğiyle veya kedisiyle(özellikle köpeğiyle)uçak yolculuğu yaşayan/deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşabilirlerse çok sevinirim.

6 CEVAP

Kedimle yaptım uçak yolculuğu.once arıyorsunuz ve köpeğiniz olduğunu söylüyorsunuz.kopeginizin ağırlığı ne kadar bilmiyorum ama ben ucakta yanimda getirdim kedimi uçağın alt kısmına koydurmadim.cunku tehlikeli orası ölen hayvanlar var alt kısımda.agirligi önemli küçük mü?bunu arayıp sorun mutlaka.ayrica çantası yumusak olmalı sert taşıma çantasına izin vermiyorlar bide çantanın eni boyu nunda belli bir sınırı vardı .siz arayin yaninizda hayvan taşıyacağınızi söyleyin onlar detayları siraliyolar.karnesi olmalı bide ben tarim ve orman bakanlığından karne çıkarmıştım.kuduz aşısına bakıyorlar son 1 ayi kabul etmiyorlar 1 aydan önce aşısı olmali 1 yılida geçmiş olmamali.

Önceden arayin çünkü ucakta 2 kopek ayni anda yolculuk yapamaz yok kedi varsa köpek gidemez kopek varsa kedi gidemez gibi sartlarida vardı.siz ariyorsunuz söylüyorsunuz tarihi saati onlarda onay çıkıyor mu diye sisteme bakıyorlar.onay çıkarsa kabul ediyorlar hayvaninizi yoksa almıyorlar

rodisizasla

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Baya araştırdım ve söylediğiniz bilgilere kısmen hakimim yanında evcil hayvan ile uçacak yolcular online check-in yapamıyorlar ve önceden dediğiniz gibi aramamız gerekiyor.taşıma kutusuyla birlikte 8 kg geçmeme şartı var ancak köpeğim 8.5 kilo ve ben kargo bölümünde asla götürmek istemiyorum kargoda seyehat eden hayvanların başına neler geldiğini görüyoruz ayrıca havayolu şirketleri sorumluluk almadıklarına dair belge bile imzalatıyorlarmış.çoğu yerde okuduğuma göre biraz da yolcu hizmetleri memurunun insafına kalmış bir şey sanırım uçak içine alıp almamak çünkü bazı forumlarda okuduğum kadarıyla tartmadan sadece bakarak uçağa kabul edenler de olmuş.Çok kafamı karıştıran bir konu maalesef çaresiz hissediyorum