25 Günlük Kedilerim Var Mama İstemiyolar Artık

Suraemir

Dünden beri içtikleri mamayı zorla içiyolar hiçbir şey yok keyifleri iyi artık mama mı istemiyolar acaba anlayamıyorum biberonu hemen tutarlardı geveliyolar ağzında istemiyolar gayet normallerde kuru mama yaş mama ne zaman geçebilirim?

9 CEVAP

aslihan_e

İç parazitleri olabilir. 1 ayı geçip katı gıdaya alıştıklarında iç parazit hapından çok minik parça şeklinde 2-3 gün verin. Yaş mama yerler mi bilmiyorum ama yoğun kokulu taze balık, tavuk ciğeri gibi yiyecekler ilgilerini çekerse yemeye başlarlar. Sonra yaş mamaya alıştırırsınız. Direk yaş mama da yerler belki bilmiyorum. Kuru mama için biraz daha bekleyin, dişleri incinebilir.

Cennet29

Benim anne kedim hasta olunca sütü falan kesildi yavrular 25 günlükken kuru mamaya geçtiler. Süt tozu içiremedim bi türlü. Bende yavru kedi mamasını sıcak suyla ıslatıp ezip verdim yada tavuk gögsü haşlayıp azcık öyle yedirdim yumurta haşladım vs derken katı gıdaya geçtikleri gün çiş kaka yapmayı da öğrendiler hemen. Hatta şaşırmıştım yani ilk katı gıdaya geçtiklerinde kuma yapılan ilk kakaya vay canına demiştim 😂

Suraemir

Bazen kendiler yapıyorlar kutuya bazen ben yaptırıyorum deneyeyim bakalım artık durmazlarda nasıl zaptedeceğim bilmiyorum

Suraemir

Erken mi besleme yapıyorum 4 saatte bir besliyordum artık 6 saate bir mi çıkarsam kakaları çişleride düzenli karınlarıda şiş gibi duruyor ama ben bilemedim yani çok içmiyolar 10 ml içerken 2 ml anca

Suraemir

Dışarda hiç değillerdi kolay kolay parazit olabileceğini sanmıyorum daha ilk günden itibaren bendeler ancak sudan parazit olabilirler o ihtimalde biraz düşük çiş kaka yapamıyorlar ki daha kendi kendine nasıl mama yiyecekler

aslihan_e

Onların bir şey yemesine gerek yok, anne karnında parazit kapıyorlar zaten.

Anonymus985465

25 günlük kedi için kuru ve yaş mama çok erken. Kaliteli bir süttozu ile değiştirin. Kutu üstündeki kullanma kılavuzu na göre verin. Onu da içmezlerse hiç vakit kaybetmeden veterinere götürün lütfen.
Ensesindeki deriyi yukarı çekip bırakın Hemen dağılmazsa su kaybı var demektir Bu durumda serum almalı

Ryhn12

37 günden sonra geçmiştik biz,veteriner süt tozu kullanmanıza gerek yok dedi.Bi anda kuru mamaya gecilmiyor.1 hafta yaş mama ve kuru mama karışık verdim.

Ryhn12

Şimdi kuru mama ve yaş mama vermeyin.Çok erken 😔 Veterinere danışabilirsiniz