Kısır Kedi Maması

Burak35brk

Dişi kedimi kısıtlaşırtırdım 1.5 hafta oldu daha henüz kısır mamaya ağzını vurmuyor farklı mama denesemde olmuyor normal mamasını yiyor kısır yemiyor dişi kedim normal mamasını yemeye devam etse sıkıntı oluşur mu acaba erkek kedilerde böbrek taşı görülme olasılığı yüksekmiş ama dişilerde azmış sanırım

6 CEVAP

gokhansultan

Sadece idrar yolları için değil kilo kontrolü için de kısır mama önemli. 1 yaşını doldurmamışsa şimdilik normal mama yiyebilir gelişim açısından ama yaşını aldıysa eski mamayla karıştıra karıştıra kısır mamaya alıştırmanız gerekecek mecbur

gokhansultan

Eğer zayıfsa ideal kilosuna gelene kadar yiyebilir. Ama sonrasında yaş mamayla karıştırıp alıştırabilirsiniz belki kısır mamaya. Yavru kediyi kuru mamaya alıştırma gibi aynı

Burak35brk

1 yaşını doldurdu karıştıra karıştıra verdim normal mamasını yiyo kısır kedi mamasını ayırıyo mama kabının içinden ayırıyo normal mamayı azalttım kısırı koydım bu sefer hiç yemiyor halsiz bitkin dolaşıyor ödül maması ile yaş mamayı afiyetle yiyor bide zayıf kedim normal mama yese obezliğe doğru gider mi

Burak35brk

Teşekkür ederim ilgilendiğin için son olarak dişi kedilerin ki daha ağır geçiyomuş 1 ay gibi sürede kendine gelmesi sürermiş öyle mi acaba benimkinin 2 inci haftasına gircek nerdeyse

gokhansultan

Bizimki 3-4 içinde normale dönmüştü ameliyattan sonra ama ameliyat yarasının iyileşmesi 1 ayı buluyor. Sizin kızında 1.5 haftada artık toparlanmış olması gerekirdi diye düşünüyorum.

gokhansultan

3-4 gün