Yavru Kedilerde Katı Gıdaya Geçiş?

Emirckr

5 Temmuz’da doğan yavru kedilerimiz bugün itibariyle 29 günlük oldular,
Anne sütü emiyorlar,hareketleri arttı,yuvadan çıkmayı da artık başarabiliyorlar,
Bende birkaç araştırma sonucu Acana’nın Kitten First Feast kuru mamasından aldım onlarla başlatmak istiyorum
Sizce ne zaman başlamalıyız?

3 CEVAP

mommymercury

2 hafta kadar daha beklemenizi öneririm, yavrular küçük olduğu için mideleri aniden gelen katı mamayı sindirmekte zorluk çekebilir. Eğer sorun yoksa ve bekleyebilirseniz 2 aylığı doldurduklarında daha iyi olacaktır.

Anonymus985465

Kuru mama veya yaş mama vermeyin. Anne emzirmeyi bırakırsa kaliteli süttozu. İçmezlerse haşlanmış tavuk göğsü.

Emirckr

Tamamdır çok teşekkür ederim o zaman
Biz biraz aceleci davrandık sanırım insan da hevesleniyor😅ama madem birkaç hafta daha bekleyelim anne sütüyle devam etsinler
Zaten sütleri epeyce bol
Yavruların da kilosu fena değil