Yavru Kedi İçin En İyi Mama?

mommymercury

Merhaba, kedim henüz 3 aylık. Yeni geldi ve şimdilik elimde olan bir mamayla besliyorum, mama konusunda genel olarak güvensizim. Tecrübeli arkadaşlar deneyimlerini anlatır ve mama önersinde bulunursa çok sevinirim.

17 CEVAP

Anonymus985465

Bozita kitten, sanabelle kitten

Emirrckr

Bizde aynı dönemlerden geçtik şu an çok sağlıklı,6 aylık oldu :)
En başta Acana First Feast kullandık fakat onu bir türlü severek yediremeyince Orijen Kitten'a geçtik.
Orijen'i gerçekten sevdi diyebilirim ama kaptan değil genelde avucumuzdan yiyordu ya da avucumuzla birkaç tane mama alıp masaya falan koyduğumuzda.
Orijen gerçekten kaliteli ama son zamanlarda fiyatı uçtu bizimkilerde evde anne kız oldukları için 1,8 kg lık mama iki üç haftada bitiyor hatta ortalama 15 gün diyebilirim.
Bu nedenle son olarak N&D'ye geçtik biraz tereddütlüydüm ama en azından içeriği güzel olduğundan güvenerek verdik.
Bunu daha bi sevdi artık gidip kabından da yiyor o durum belki yavrulukla ilgiliydi bilemiyorum ama.
N&D'nin de ringa balıklı karidesli balkabaklı kavunlu serisini kullanıyoruz bugün üçüncü paket geldi kısaca şimdilik değiştirmeyi düşünmüyoruz sevdiler.
Özetle bütçeniz yetiyorsa Orijen fakat aşar derseniz de kesinlikle N&D'yi tercih ederim.