Kedimde Çıkan Bu Siyah Yara Ne Bilen Var Mi?

Merhaba. Kedilerimde uzun zamandir mantar problemiyle mucadele ediyoruz. Malum yaz sicaklari da baslayinca artik tam bitti derken yeniden tum vucutlarina yayilarak ilerlemis bir durum soz konusu. Bu surecte veterinerimizle birlikte ilerledik denemedigimiz merhem, solüsyon, sprey vs kalmadi. Bitkisel yöntemleri de denedik ve mantar asisi vurdurmak istemedik hem 6 aylari yeni bitti hem de 2 grup mantara iyi geldigi ve omurluk bir cozum olmadigi icin. Simdi baska bir tedavi yontemine gececegiz vetin önerisi ile ama az once mantar yarali kabuk tutmus bolgesinde boyle bir siyahlasma gordum. Su an veteriner uzakta oldugu icinde goturmeden once bilen dostlara danismak istedim. Bilen biri varsa aydinlatir mi bizi acaba?

2 CEVAP

Sezgek

Merhaba öncelikle geçmiş olsun biz de mantar sorunu yaşadık böyle bir şey yaşamadık insan sağlığı üzümünden konuşacak olursam bu şekilde bir renk değişimi hoş değil açıkçası bitkisel yöntemler denediğinizi söylüyorsunuz açık yaraya da kabuklu yaraya kı sürdünüz bu bitkileri bu tarz uygulamalar yaralı bölgede tepkiye neden olabilir çünkü bence vakit kaybetmeden vetinize danışmanızı öneririm geçmiş olsun tekrardan

Geri donus icin cok teşekkür ederim, veterinerle görüştüm bir iyilesme alameti olarak belirtti durumu. Mantar bolgesi kuruyunca bu tur bir reaksiyon olabiliyormus. Zamanla da o renk kendi rengine donmeye basladi. Tekrar teşekkürler