Mesane Tıkanıklığı Kum Ve Kan İdrar Yapamama

Sezoss

Merhaba kedim idrarını yapamıyordu veterinere götürdük mesanesi kum ve kan doluydu sonda taktılar 3 gündür sonda takılı veterinerde kalıyor mamadan kaynaklı olmuş dediler daha önce böyle bisey yasiyan var mi varsa süreç nasıl ilerledi kedimizi çok özledik bizi arıyor oda yemek yemiyor serum taktılar bizi görünce besleniyor sadece çok üzülüyorum. :(

13 CEVAP

beyzathemoc1

Geçmiş olsun eğer böbrek değerleri iyiyse korkulacak bir şey yoktur 1 haftaya kalmaz düzelir üriner mama kullanın su içimini arttırın tuvaletini yapmayq başladıysa eve getirin stres iyileşme sürecini yavaşlatır

Karamell723

Aynısını yasadım fakat bizde bobrek yetmezligine cevirdi biyokimya testi yaptirdiniz mi ya da vet.bilgi verdi mi bobrekleriyle ilgili ? bobreklerde sorun yoksa korkmayin bizde sonda 10 gun takili kalmisti mesane epitelinin iyilesmesi uzun surebiliyor tam iyilesmeden sonda cikartilirsa geri iltihap kapabilir tekrar tikanir demisti bizim vet. Bu soylediklerimi kendi hekiminize sorun isterseniz belki tedavi yaklasimlari farklidir

Palyaco

Cok geçmiş olsun kizilcik kullanın bundan sonra su ile yasmayi kasirtirarak verin şu içimi fazlalasir kedi çorbası haftada 2 sefer veriyorum ve kizilcik tableti bio pet aktive urinary

MarsMaya

Yetişkin olarak sahiplendiğim kedimde aynı durumu yaşadık. Sonda bizde 5-6 gün kadar takılı kaldı ama veterinerde kalmadı veteriner eve gidebilir dedi. Çiş pedleriyle idare ettik damlama kısmını. Kısırlaştırma sonrası nüksettiği için hem kısırlaştırma sonrası hem de sonda için antibiyotik yapıldı hatırlayamadığım birkaç iğne de yapıldı. Sonda çıkınca advanced üriner mama aldık veterinerden. O mama bitince her şey normale döndü mamayı severek yemedi üriner yaş mamalarla zorla yedirdik. O süreçte tavuk ve tavuk suyu dahi verilmeyecek dendi. Daha sonra veteriner maması olmasa da brit care Sensitive urinary maması var onu kullandım emin olmak için üç ay kadar. Şimdi felicia kısır mama kullanıyoruz bir sıkıntı yok

Sezoss

Teşekkür ederim evet bobreklerinde sorun yok sonda takılı diye eve götürmeyi cok onermedi vet. Uriner mama veriyorlar şuan antibiyotik kullanıyor 10 gün geçince cikaracaklar kan akıntısı azalmış söylediklerinz icn yardmlarnz icn teşekkür ederim içim rahatladı birazda olsa

Karamell723

Biz bebek bezi baglamistik veterinerimiz onermisti aklinizda bulunsun cok stres olursa eve getirebilirsiniz

Palyaco

Hangi mamaları kullandınız bizimle paylaşırsanız

gece18

Üzgünüm ama reflex uzun süreli kullanılmaz. İçeriği hiç iyi değil ve önermem berbat cünkü. Neredeyse cogu kedi bu durumu yasar oldu. O yüzden bu durumu atlattıktan sonra kürden değerleri dengelemek icin kaliteli bir mama kullanın. İlk önce üriner mama ile devam edin. Kızılcık suyu içirin.

SydorTal

tourin macunu kullanabilirsiniz idrar yollarını düzenler böbrek taşı oluşumunu engeller

Anonymus985465

Çok geçmiş olsun Maalesef çoğunluğumuzun yaşadığı çok sıkıntılı süreçler
Evladınızı kesinlikle bir an evvel yuvasına geri getirin Bir sene önce çaresizlikten ve çok güven verdiği için ağır hasta evladımı bir veterinerde 8 gün bırakmıştım Aradan 1 sene geçmesine rağmen hala vicdan azabı çekiyorum.
Kardeşi idrar yolu tıkanıklığı ve idrar torbasında çok yoğun struvite kristalleri ve enfeksiyon nedeniyle hastalandığında 4 gün sabahtan akşama kadar serum aldı ve her seferinde akşam eve getirdim. Sonda takılıyken elbette hem evladım hem de benim için çok sıkıntılıydı. Daha sonra her kan damlasında günlerce taksiyle veterinere yetiştirdim Çok şükür şimdi iyiyiz Ancak eve almış olduğum yavru sokak kedileri büyüdüler ve 9 yabancı kedi kendisine yoğun stres yaratıyor ve sürekli saldırıyor Bu durumu veterinere anlattığımda, stresin de bünyede taş oluşumuna neden olduğunu söyledi. Bu yüzden eski kilosuna ulaşamadı.
Tıbbi üriner mama olarak virbac ve tıbbi yaş mama olarak vetlife ve miamor kedi çorbası öneriyorum
Kediler için veteriner yüksek stres ortamı. Benim hatamı siz yapmayın

Sezoss

Tabi hep reflex.kullaniyorduk mamadan olmuş galiba

Sezoss

Evet bilmiyordm bende çok üzgünüm önerileriniz için teşekkür ederim

Sezoss

Eve getirdik durumu iyi ama vet verdiği mamayı yemiyor ve bizden kaçıyor saklanıyor kumuna gidyor idrarını yapıyor acaba küstü mü bize anlamıyorum. Evet bende orda birakmak istemezdim ama 9 aylık bebeğim var emekliyor o yüzden birakmak zorunda kaldk