Kedi Kumu :(

Esperas

Merhabalar, ben 8 aylık hamileyim. Üç meleğimle beraber yaşıyoruz. Özellikle son zamanlarda kedi kumumuzun tozu benim için çok sorun olmaya başladı. Bazen kum ile oynadıkları zaman nefes alamayacak kdar etkilenmeye başladım. Bentonit kumdan özellikle çam peletine geçmeyi düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla kesin iyi ya da kötü diyebileceğim bi veriye ulaşamadım. Sizin öneriniz nedir? İki kumu karıştırıp kullanmlı mıyım? Bi aya kadar bebeğimiz de doğacak, çok bütçe ayıramıyoruz. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

12 CEVAP

Vancat aktif karbonlu iyidir tozutur tozutmayan bentonit yoktur.

beyzathemoc1

Hiç şüphesiz natural bastet diyebilirim 1 yıldır pelet kullanıyorum cats lucky denedim bigcat denedim ve en son bunda karar kıldım topaklanma pelete göre çok iyi assla toz yok patiye yapışma yok ve tuvaletini ilk yaptığı an hariç koku da olmuyor biraz pahalı gelebilir ama bentonitten daha uzun ömürlü 2 kedime 10 litre 1 ay çok rahat yetiyor bizde

MarsMaya

Pro Town diye bir kum kullanıyorum T r e n d y o l'da karşıma çıktı. Hem kedi alerjim hem toza karşı alerjik astımım olduğu için uzun bir süre uygun bir kedi kumu aramaya başladım. Bütçeme uygun olarak da bu kum vardı 20lt 75-90₺ arası fiyat değişiyor bazen ama bu ikinci alıştım. Sodyum Bentonit diye geçiyor taneleri bazen kalın gelse de hafif nemli bir yapısı var ve tozutmuyor. İsterseniz bir deneyin ama bu kum beklediğim gibi çıkmasaydı çam peletine geçecektim onlara da bakabilirsiniz. Hiçbirinde içiniz rahat etmezse alıp almamak konusunda bütçeniz uygunsa Ever Clean bakabilirsiniz çok pahalı ama tozutmuyor diye biliyorum.

pablopicasso

Reflex Sarı kutu özellikle hamile patisahipleri için üretildiğini biliyorum. Evet bentoit ama bir incelemenizi öneririm.

Gunesyildirimm

Feles ve pelet olmayan natural bastet kedi kumu tozsuz ve çok önerilen, kullanılan kumlar bunlara bakabilirsiniz. Feles faha uygun fiyatlı ama diğerinin topaklanması vs daha iyiymiş. Pelette de ben bigcat kullandım ve topaklanmasından hiç memnun değildim 3. Gün kumda çamurlaşma oluyordu ve topaklar alırken hep dağıldığı için kum çok kirleniyordu. Daha uzun ömürlü kısmına gelirsek ilk ay evet daha uzun süre gidiyor gibi gelmişti ama 2. Ay fark ettim ki pelet renginden dolayı kumdaki çiş parçacıklarını göstermediğinden temiz gibi duruyor ve ben de kum iyi diye kullanmaya devam ediyorum. Ama aslında bentonit kullanıyor olsam ve o kadar topak olsa kumda sarı sarı çok kötü gözükür ve değiştiririm. Kenfi doğal kokusu da kokuyu bastırınca çiş kokusu da gelmiyor ve kum temiz sandım hep. O yüzden topaklanan pelet beni hiç mutlu etmedi ve topaklanmayana geçtim. Topaklanmayan pelet en ekonomik kum olabilir. Açık tuvalet kullanıyoruz elekli olduğu için mecburen koku yok, dağılma yok, temizlemesi pratik (çünkü 10 saat kumdaki dağılan topakları arayıp sinir krizi geçirmiyorum). Ben topaklanmayan pelet öneririm. Ama bentonitten pelete geçerken ikisini karıştırarak geçeceğiniz için önce topaklanan pelet almanız lazım. Eğet topaklanmayan alırsanız bentonit topaklanırken pelet toza dönüşür ve temizleyemezsiniz. Topaklanmayan için elekli tuvalet de şart bu arada aksi taktirdr temizlemesi çok zor. Ben topaklanmayana geçerken hep instagramdaki portibon hesabından yardım aldım onun topiksiz pelet öne çıkarmalarında her türlü bilgi var. Elekli tuvaleti kullanırken daha konforlu olması için tuvaletin altına yükselti yapma fikrini falan hep ondan aldım ve inanılmaz pratik oluyor gerçekten. Bir de bebeğiniz de olacak bu şekilde tuvalet temizlemesi daha pratik oluyor. Yani bence portibona girip o öne çıkanlardaki hikayeleri inceleyin. 2 tane böyle öne çıkarması olması lazım. Sadece peletle ilgili değil bebekle ilgili de çok güzel paylaşımları var lohusa destek hattı vs size çok iyi geleceğini düşündüğüm bir hesap

gmzyz

Bentonitten devam edeyim derseniz en az tozutanı bence ever clean. Normal kumlardan biraz daha fazla dayanıyor. Ama cep yakıyor mu yakıyor. Ben de fiyatından dolayı vancat karbonluya geçtim ama daha çok tozutuyor.

Ryhn12

Lavimo çam peleti kullanıyorum,açınca çam kokusunu alıyorsunuz.Topaklanmiyor fakat elekli kedi tuvaletiyle kullanınca çok rahat oluyor.

SydorTal

Çam peletlerinde topaklanma olmuyor elekli tuvalet gerektiriyor betonit olarak proline kullanıyorum tuvaletide kapalı asla toz olmuyor

Esperas

Çok teşekkür ederim, dediklerinizi mutlaka deneyeceğim :)

Esperas

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Hepsini tek tek araştıracağım. Çok sağolun :)