Ben Covid Oldum 3 Gündür Baya Da Kötüyüm Kedim Güzel Oğlumda Hapsirmaya Başladı Covid Mi Oldu Acaba

3 gündür covitim dünden beride Rıfkı hapşırıyor halsizligi de var havalarda sıcak gidiyor bilemed hasta mı oldu yoksa sıcaktan mi aygin baygın bulduğu yerde yatıyor yoksa covit mi bulastirdim ona kediler covit oluyor mu

3 CEVAP

aslihan_e

Kedilerin covid kapabileceği kanıtlanmış durumda. Ben covid olduğumda kedilerimin de kaptığını düşünüyorum. Önce hapşuruyorlardı sonra ishal oldular. İlk başta kapmadılar demiştik ama sonradan belirti verdiler. Tabi onlara test yaptırmadık ama belki de tesadüftü. Sizinki de covid de olabilir başka bir şey de bilemiyorum.

beyzathemoc1

Hiç sanmıyorum çok düşük ihtimal

aslihan_e

Yabancı sayfada belirtiler verilmiş, Türkiye'de yeterli bilgi yok. Oysa bu konuda yabancı kaynaklı çok fazla araştırma var.
COVID-19'a neden olan virüsle hastalanan evcil hayvanlarda şunlar olabilir:

Ateş
Öksürme
Nefes almada zorluk veya nefes darlığı
Uyuşukluk (olağandışı enerji eksikliği veya uyuşukluk)
Hapşırma
Burun akması
Göz akıntısı
Kusma
İshal