Kedim Doymuyor

Merviiiss

3 öğün porsiyon ölçümlü şekilde mama veriyorum kedime. Daha önce Proplan kullanıyorduk kısırlaştırdıktan sonra Royal Canin e geçtik. Güzel severek yedi fakat doymadıgını fark ettim. Kedim benden miyavlayarak öğün vakitli gelmeden mama istiyor hiç böyle adeti yoktu. Mamayı değiştirme düşüncesindeyim kısırlaştırılmış içeriği güzel mama öneriniz var mı fiyatın önemi yok kaliteli olsun yeter

1 CEVAP

gokhansultan

Fiyatın önemi yoksa sırasıyla acana, fitmin, natures variety, sanabelle, bozita olabilir. Ben acana pacifica kullanıyorum kısır kedime kilosuna göre önerilen günlük 40-45 gr olmasına rağmen doyuyor. Ama acana bitince sanabelle e geçiş yapacağım ekonomik nedenlerden dolayı. et içeriği yüksek mamalar daha doyurucu oluyor. Bir de ham lif oranı da önemli ne kadar düşükse doyma hissi daha yüksek oluyor mamayı geç sindirdiği için kilo kontrolü mamalarda ham lif düşük oluyor mesela.