Kedim Hangi Irk

Gnfln

Merhaba, yeni sahiplenmis olduğum kedimin ırkını merak ediyorum. Veteriner kontrolünde smokin denildi fakat emin olamıyorum çünkü deseni smokin gibi degil. Beyaz ustune siyah lekeleri var

8 CEVAP

Ben bu kediciği sokakta görsem direkt tekir derim. Bence smokin değil. Bu güne kadar çok smokin kedi gördüm. Onların hepsinin siyah rengi daha fazlaydı. Bana kalırsa bu tekir bir erkek kedi. Ama tabi veterinerler daha iyi bilir.

gokhansultan

Bana da smokin tekir kırması gibi geldi ama maşallah çok tatlı, tüyleri çok güzel sağlıkla büyüsün inşallah

Zegodogo

Irkını bilmiyorum ama bu ne tatlılık böyle 😍😍

aslihan_e

Beyaz geni daha baskın. Beyaz kediler tekir, smokin ya da siyah kedilerle çiftleştiğinde genelde böyle beyazı baskın yavrular olabiliyor. Atalarında van kedisi, İran kedisi ya da Ankara kedisi genlerinden biri vardır mutlaka. Sonuçta kırma olduğu için belirli bir ırktan söz edemezsiniz. Bence zaten bu kimsenin umrunda olmamalı. Aslında bu tip kedilere de smokin denebiliyor. Ancak ırkı smokin demek yanlış olur.

Gnfln

Yanıtlarınız için cok teşekkür ederim. Merak ettigim icin ve insanlar sordugunda yanitlayabilmem için sormuştum aslında ona gore sevcem vs gibi bi dusuncem yoktu (umrunda olmak yorumunuza ithafen) :D

sultansbutler

domestic shorthair. siyah beyaz renkli kedi dersiniz soranlara :D

Gunesyildirimm

Smokin ırk değil renk belirtir. Yani smokin kedi diye bir kedi ırkı yoktur. Siz ırk sormuşsunuz o yüzden belirtmek istedim. Smokin olsa da smokin ırkı olamaz yani. Irkına gelirsek bence arkadaşların da dediği gibi melez. Dünyalar tatlısı ama büyüyünce de uzun tüylü inanılmaz bir güzellik olacak maşallah😻

Lils

Smokin olarak geçiyor