Kedim Kusmaya Çalışıyor

MinelG

Arkadaşlar kedim bazen kusmaya çalışıyor gibi yapıyor hırıltılı bir şekilde bir şey çıkarmaya çalışıyor 2 gün önce olmuştu bu gece de oldu sanki yumak çıkarmaya çalışıyor kıllarını böyle mi kusuyolar yoksa başka bir problem mi var?

17 CEVAP

Mischka

Mischka da bize ilk geldiği zamanlar bir dönem bunu çok yapıyordu, aniden kendini yere yapıștırıp, sindiği yerde katıla katıla öksürüp öğürüyor sarsılıyordu ve bir kaç dakika sürüyordu bu yaptığı. Sindirimi için malt ve bir kutu kedi çimi almıștım. Çim bir kaç güne yeșeriyor, bizimki pek algılayamadı kemirdi falan oynadı ama yemedi, ben de yaș mama vereceğim zamanlarda bir tutam çimi ufak ufak kesip mamaya karıștırıp yedirdim. Çok kısa zamanda bu öksürük nöbetleri kesildi, kusma 1 defa yaptı, sonrasında dıșkı ile uzaklașmıș olmalı kıl tüy varsa. Artık çim vermiyorum, yine sindirim için satılan ödül tabletleri var çim aromali vs. arada bir onlardan veriyorum bir sıkıntımız kalmadı șükür.

Bence malt kullanin uzun sureli kullanimda gozle gorulur bir degisiklik oluyor:)

MinelG

Merhaba cevabınızı çok geç gördüm kusura bakmayın.Benim kedim tüy kusmaya çalışıyormuş meğerse.Arkadaşların da dediği gibi malt aldım.Artık düzenli olarak kullanıyorum 2 günde bir veriyorum.Kullanmaya başladığımdan beri hiç aynı sıkıntıyı yaşamadım :) sizin kediniz düzeldi mi acaba?

MinelG

https://youtu.be/5yjaSVjN-SU Bu videodaki gibi yapıyor öksürdüğü yer 12.saniyede başlıyor rica etsem bakar mısınız? Biraz endişeleniyorum bu konu hakkında

MinelG

Arkadaşlar acil

goknur

Bunu bu sekilde hic kimse anlayamaz ama birkac soru sorucam size. Kedinizin asilari varmi? Ozellikle ic parazit asisi varmi?

MinelG

Evet hepsi yapılıyor.iç dış yapıldı karma 1 karma 2 yapıldı salı günü de 2.iç dış alışı var

MinelG

Halsizlik,iştahsızlık yok dışkısı da normal ama çok arada da olsa böyle yapıyor şiddetli öksürüp kusar gibi yapması beni korkutuyor

MinelG

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda alıcam :)

Pitosh

Kedinizin durumu ne oldu acaba. Benim kedimde 3 gündür aynı şekilde hırıltığı öğürüyor tıpkı videodaki gibi. Veterinere götürdüm böbrek yetmezliği dedi ama sanmıyorum. Sizin dostunuz düzeldi mi acaba.

Gnarvakasi

Belki mamasını değiştirmelisiniz çok etkili oluyor, bir de kedinizi takip edin yediği bir şey etkiliyor olabilir.

incimia

Gerçekten kusmaya çalışıyorsa çimen ve ot yedir hemen kusar kediler

ygiz_mrtt

Mutlaka kedi çimi kullanın fazlası ile çıkarmasına yardımcı olur. Yaşı ilerleryince de malt macuna geçiş yaparsınız

Busel_18

Kedin kıllarını kusmaya çalışıyor eğer bir kaç gün böyle yapıp kusmassa veterinere göründürmelisin

Tavuk çok seviyor onun içine çim koparıp versem bisey olmaz dimi malt şuan yok alabileceğim yerde değil küçük yerde otuyorum