Geçmeyen Hırıltı, Burun Tıkanıklığı, Öksürük

tnrssmz

2,5 aylık dişi tekir kedimin sürekli bir burun tıkanıklığı var. Hemen hemen 1 ay önce sahiplendik o zaman çok hasta olarak geldi elimize. Fakat 2 hafta boyunca hemen hemen her gün veterinere giderek iğneler ilaçlar hallettik. Çok çok ince bir hırıltısı kalmıştı ki yeniden öksürmeye başladı. Su içerken bile burun tıkanıklığından garip sesler çıkarıyor. Durgunlaştı yemek yemesi de azaldı. (Bu arada antibiyotik iğneleri karma aşı iğneleri bağışıklık güçlendirici vb. vb. ne varsa hepsi tam) Diğer 3 aylık kedimle sürekli yanyanalar ama sanırım onunda aşıları tam olduğundan ona bulaşmıyor. Yani tekrardan veterinere götürüp iğne vurdurmak istemiyorum dediğim gibi çok fazla iğne yedi şimdiye kadar zaten düzgün beslenmiyor vücudu kaldıramayacak. Soğuk algınlığı gibi bir şey sanırım. Böyle bir sorun yaşayıp daha doğal yollardan çözebilen var mı?

19 CEVAP

elifdogann

çok sevindim kızınızın durumunun iyi olduguna gecmis olsun bu arada benim kızım da ilk geldiği zaman aynı şekilde hastaydı biz tedavinin üzerinden 2 aydan fazla geçti hala immunex şurup kullanıyoruz bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor hastalanmaması için tekrar çok şükür tekrarlamadıda veterinerinize sorup sizde verebilirsiniz :)

beautifulcat

Lysine takviyesi kullanabilirsiniz, genelde corona pozitif kediler için önerilir ancak üst solunum yolu rahatsızlığı için de kullanımı çok yararlı. Onlar için iyileştirici nitelikte bir aminoasit. Mervue markasının Lysine 100 isimli ürününden memnunum ben ancak başka bir seçenek olarak da eczaneden Solgar'ın lysine ürününü de temin edebilirsiniz. Yalnız o 500 mg olduğu için (kediler günde 250 mg lysine'i aşamaz) ikiye bölerek yedirmeniz gerekiyor.

pinarcaya

Biz de sokaktan bir kedi sahiplendik. Hastalihi sebebiyle bir gozu alindi. Eve aldigimizda surekli hapsuruyor oksuruyor tikaniyordu. Sizinki gibi bir suri igne yapildi. Kisa sure sonra tekrar basliyordu. En son azitro diye bir surup var. Onu kullandik. Sukurler olsun ki duzeldi. Bir arastirin isterseniz. Tabi bu arada surekli bagisikligini guclendirici multivitamin falan kullandik. Lysene tablet verdik.

limis

Benim buyuk kedimde herpes virüsü hırıltı ve hapşırık vardi solgar lysine kullandım 1 1.5 ay kadar. Yıllar oldu 1 kere daha hapşırmadı şükür.