Babam Kedimi Veterine Goturmek İstemiyor

Estia

Kedimi sahipledigimden beri hic veterinere goturmedi ve onceki baktigim kedi icinde aynisini yapti sadece mamasini aliyor tuvaletini bile zar zor alirdim hic asi olmadi ve babamla surekli bu konuda kavga ettigimiz icin artik bunu sormaktan cekiniyorum galiba kedimde cene aknesi var ama nasil duzeltecegimi bilmiyorum Tuyleri dokuldugu icin sikayet edip duruyor ama buna asla cozum bulmak icin ugrasmiyor ona iyi bakamadigimi dusundugum icin bazen sahipledigimiz yere geri mi goturmeliyim diye dusunuyorum babami nasil ikna edebilirim

15 CEVAP

Selenay1

Ben de her soru soran, her dert yanan neden çok iyi kutsal bir kedi sahibiymiş gibi savunuluyor onu anlamıyorum. Sorduğu soru babamı nasıl ikna ederim :D Bu sorunun saçmalığı yetmiyormuş gibi bir de bu babasının zaten önceki kediye de aynı şeyi yaptığını söylemiş??? İnsanlar da haklı olarak tepki göstermiş. Madem herkes konunun Babanın kölesi gibi yaşıyorsan çok yanlış yerden yardım istiyorsun. Ha biz mükemmel olmayabiliriz ama bundan iyi olduğumuz kesin. Kediyi alıp sahiplendiği yere götürme gibi bir imkanı var ama babasına söz geçiremiyor öyle mi :D ya şu sahtekarlar savunmayın artık

KravatliKedi

Madem kendi kararını kendin veremeyecek bir yaşta sin madem ailen vet e götürmüyor ne diye kedi sahipleniyorsun ? Çene aknesi ne gelecek olursak crystalin le silebilirsin

Nrydiry

Ne saçma yorumlar yapmışsınız ya, kız burada çaresiz bir şekilde derdini anlatmış, hepiniz derdini bırakıp kıza laf etmişsiniz. Ne kadar değişik bir toplum ya.. yazık gerçekten. Hepiniz çok mükemmelsiniz çünkü. Hepiniz kedinizi şehirdeki en iyi veterinere götürüp (hatta kendi şehrinizi bırakıp İstanbula falan gidip en iyi veterinerlere gözükmesini sağlıyorsunuz), acana ile besleyip, onun da bir canlı olduğunu ve normal yaşamının doğa olduğunu bilip arada bir en iyi tasmalarla çok sessiz sakin yerlere gezmeye çıkarıp,
tuvalet kumunu everclean olarak kullanıyorsunuz dimi??? Bunları yapmıyorsanız kusura bakmayın hiç iyi bir sahip değilsiniz.
Derdine gelecek olursak, crystalin ile temizleyebilirsin diyorlar ama ben de kedimin aknesine çare bulamadım, az sonra veterinere gideceğiz, dediği şeyleri tek tek yazarım buraya

Anonymus985465

Baticon/tentürdiyot sürebilirsiniz.
Siz bir veterinere götürüp durumunuzu anlatın Muhakkak yardımcı olurlar
Gerekirse orda çalışarak borcunuzu ödemeyi teklif edebilirsiniz.

Keyfimbilir

Çene aknesi için eczaneden ağız gargarası alabilirsin iyi geliyor. Pamuk yardımıyla akneli bölgeyi silersin. Babanı ikna edemezsin çünkü bazı insanlar eğitilmez. O yüzden kendi ayaklarının üzerinde durup paranı kazanana kadar hayvan sahiplenmemelisin. Daha vahim durumlarda nolcak? Babam anam vicdansız insanlar olduğu için kedim öldü yazcaksın. Bunların vebalini düşünen yok.

CalicoMia

19 yaşındasınız ve hala ailenizin dediğini mi yapıyorsunuz? Ben 21 yaşımdayım 2 sene önce 2020 de kedimi sahiplendim yemedim içmedim tüm paramı biriktirdim ihtiyaçlarını aldım. Ailem bakamayacağı için üniversiteyi olduğum şehire yazdım devletten kredi aldım ona daha iyi bakabilmek için. Tüm paramı ona veriyorum. Ailen hiç mi para vermiyor da biriktirip götürmüyorsun? Akıl alacak iş değil.

KravatliKedi

19 yaşındayım demişsin bu daha vahim zaten 😄 19 yaşında ki karakter daha olgunlaşmamış bile kediye bakacak tartışmaya gerek yok ortada bir can var bilir kişi gibi konuşurum. Bu arada bı arkadaş hepiniz sanki acana yla besleyip e.clan kullanıyorsunuz yazmış aynen öyle acana ve e.clean kullanıyorum ha acana olmaz daha ucuz bir mama da olur önemli olan bakabilmek arkadaşım millete ucuz pahalı olarak mi sevgisini olceceksin sen kimsin bı kere

amillaaa

Eğer kedi çok hırçın değilse tüylerini düzenli olarak taramayı deneyebilirsin tüy dökümünü azaltmak için

Stronghold diye bir ense damlası var.bu damla hem iç parazitleri hem dış parazitleri tek uygulama ile yok ediyor .kulak akarlarını da yani kulak içindeki siyahlık larida yok ediyor.onu bir deneyin bence çenesine de iyi gelebilir.

Estia

Kravatlikedi 19 yasindayim canim🤠 ayrica kediyi babam sahiplenmek istedi ve ben ona eger bakayacaksan almayalim dedim olayin bir kismini anlattim orda gelip bilir kisi gibi konusmussun

gokhansultan

Ben de yaşınız ufak sanmıştım 19 yaşındaysanız harçlık biriktirip, çalışıp vs kendiniz ilgilenebikirsiniz. Veterinere götürmek zor oluyorsa eve hizmet veren klinikler var yaşadığınız yerde var mı araştırın

Lucky0

neden bu kadar sert yazdınızki ! bir veterinere fotoğraf atabilirsin ücret almazlar ama ilerde daha kötü durumlar yaşayabilir hasta olabilir camdan düşebilir ayağı kırılabilir ve bu ücretler çok tutabilir en az 5000 tl den bahsediyorum. Onu çok sevdiğini düşünüyorum onun daha iyi bir hayat yaşamasını istemezmisin internetten ilan açabilir ve sahiplendirebilirsin ileride kendi ekonomik bağımsızlığını aldığın zaman belki tekrar sokaktan sahiplenmeyi düşünebilirsin

Gimlihanim

Paranızı biriktirin ya da madem 19 yaşındasınız çalışabilirsiniz. Kendiniz götürün veterinere de. Babanıza bağlı kalmanıza gerek yok. Sonuçta bir can sahiplendiniz. Sorumluluğunu almalısınız.

Çene aknesi için de dr animal ya da crytalin ile silebilirsiniz. Özellikle yaş mama yedikten sonra. Bir de mama kabı plastikse değiştirmenizi tavsiye ederim. Mama kabı çok etkiliyor.

Lokumcukk

Akne için dr animalla silebilirsin Babanla konuş parazit aşısı olmadan bir kediye nasıl bulaşıyorsunuz sizede hastalık bulaştırabilir Baban hala kabul etmezse senden daha iyi bakabileceğini düşündüğün bir kişiye sahiplendir

prds33

Seni kırmak istemem ama şuan Türkiye şartlarında bir can sahiplenmek çok zor. Anladığım kadarıyla çalışmıyorsun da. Ailenin eline bakmak ne demek az çok bilirim. Kedime tahlil yaptıramadığım zamanlar oldu. Çok ciddi durumlarla karşılaşırsan ne olacak? Üzgünüm ama gerçekçi düşünmeliyiz. Akne için de küçük bir diş sarımsağı ezip, bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip kedinin çenesine pamukla sürebilirsin. Kokusu çok rahatsiz edici ama akneleri geçiriyor. Bizzat denedim. Bu karışımı küçük kapaklı bir kasede buzdolabında saklayabilirsin.