1,5 Aylık Kedi Haftada Kaç Defa Yaş Mama Yer?

Azirovka

1,5 aylık tekir kedim var. 2 hafta önce kuru mama yemeye başladı. 3 4 gün öncesine kadar sabah ve akşam yaş mama verip ara öğünlerde kuru mama veriyordum. 4 gün önce ise ishal oldu ve bugün tuvaleti normale dönebildi. Yaş mama vermeyi kestim. Haftada birkaç defa vermeyi düşünüyorum. Ama sabah yaş mama yemeden kuru mama yemiyor. Yeniden ishal olur diye her gün vermek de istemiyorum. Ne yapmam gerek?

4 CEVAP

aslihan_e

Tavuk göğsü yedirin biraz yaş mama yerine.

ozge1985

Haftada 1yada 10 gunde 1 verseniz yeterli

Anonymus985465

Çok erken anne sütünden kesilmiş!! Bağışikliğının güçlü olması için anne aütü emmeye devam etmeli. Anne yoksa kaliteli süttozu verilmeli.
Anne sütü emmeyen veya erken sütten kesilen kedilerin bağışıklığı düşük olduğundan çok sık hastalanırlar
Anne yoksa, süttozu verennyorsanız haşlanmış tavuk göğsü yedireceksiniz.

Anonymus985465

Kalitesiz ucuz taş mamalar kedilerin bağırsak florasını bozar, ishal yapar, su kaybına sebep olur. Yavrularda ölümle sonuçlanabilir
Suzionline'da kuru ve yaş mamalarla ilgili bilgilerden faydalanın.
Yavrunuza kuru mama da vermeyin.