Kedimdeki Akne Artmış

Nrydiry

Biz köyde duruyoruz. Kedim dışarı çıkan bir kedi. Benim dershanem başlayacağı için ben şehire gittim, giderken kedimi de goturecektim veterinere tedavi ettirmek için. Babam da 'lutfen fındık benimle kalsın, arkadaş oluyor o bana, hem orada evde tek başına sıkılır, sen gidiceksin annen gidicek, evde sıcaktan bunalir, ben crystalin ile güzelce temizlerim' dedi ben de öyle diyince dayanamayıp bıraktım ama solüsyonu güzel yapamadı sanırım veya bu esnada yine dışarı çıktığı için iyileşme gösteremedi. Alta ilk baştaki hâlini ve son hâlini bırakacağım. Ya bu crystalin ile temizlerken o siyahlıklari çıkarmamız lazım dimi, ben öyle biliyorum en azından, doğru biliyor muyum? Babam hiç öyle yapmamış işte normal peçete ile crystalini sürmüş. Yarın ilçeye veterinere götürmeyi düşünüyoruz ama ilçe veterineri ne kadar iyi olabilir hiçbir fikrim yok

5 CEVAP

bidiktarcin

Akne oluşumunda mama İçin kullanılan kap ve besinler çok önemli. Mama kabı düzenli temizlenmeli cam ya da porselen seçilmeli dedi veterinerimiz biz şuan cam kullanıyoruz. Crystalin spreyle de sabah ve akşam pamukla biraz bastırarak silmeli. Bizimki de önce arttı sonra düzenli silince geçti. Yaş mama ve yağlı ev yemekleri asla önerilmiyor. Bide internette kedi aknelerini siyah nokta fırçasıyla temizlediklerini görmüştüm. Onu da deneyebilirsiniz. Umarım hemen düzelir 🤗

bidiktarcin

Akne oluşumunda mama İçin kullanılan kap ve besinler çok önemli. Mama kabı düzenli temizlenmeli cam ya da porselen seçilmeli dedi veterinerimiz biz şuan cam kullanıyoruz. Crystalin spreyle de sabah ve akşam pamukla biraz bastırarak silmeli. Bizimki de önce arttı sonra düzenli silince geçti. Yaş mama ve yağlı ev yemekleri asla önerilmiyor. Bide internette kedi aknelerini siyah nokta fırçasıyla temizlediklerini görmüştüm. Onu da deneyebilirsiniz. Umarım hemen düzelir 🤗

Cennet29

Kedinizi ne ile besliyosunuz

Nrydiry

Porselen kase kullanıyoruz. Ben normalde her gün güzelce deterjan ile yıkıyorum ama babam buna dikkat edemedi pek. Mama olarak sanabelle kısır kedi maması kullanıyoruz

Nrydiry

İlçedeki veterinere geldik, 2-3 dk inceledi ve papillom teşhisi koydu sonra da theranekron ilacı yaptı. Ya tabiki veteriner hekime karışamam ama yanlış teşhis falan koyduysa diye çok korkuyorum