Erkek Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Merhaba 16 aylık erkek kedim kızgınlık dönemine girdi bu ara maddi durumumuz kısıtlı olduğu için kısırlaştıramıyoruz. Bu dönem ne zaman geçecek ve bu süreçte ne yapmalıyız fikirlerinizi paylaşır mısınız dostlar

2 CEVAP

Zeynepker

benim kedim erkek değil ama bildiğim kadarıyla 20 gün sürer bu süreçte onunla daha fazla ilgilenbilirsiniz ancak şunu unutmayın dişi veya erkek kedi fark etmez bağırması vb. onun acı çektiğini göstermez bunun nedeni içgüdüsel olarak dişi/erkek kedileri çağırmasıdır.dediğim gibi hiç yaşamadım. sadece dışarıdan duyduklarımı söylüyorum.umarım azıcık bile olsa bir faydam dokunur yanlışım varsa herkesten özür dilerim.

ilknrdaisy

Erkek kedilerin dişi kediler gibi kızgınlık döneminin süresi yoktur. Her daim eşleşmeye hazırdırlar. Bazı dönemler çok bazı dönemler az olur ama sürekli devam eder. Bu dönemde koku bırakmaya alışırsa ileride kisirlastirdiginizda çok büyük sorunlar yaşarsınız kısırlaştırma sürenizi çok uzun tutmamanizi tavsiye ederim.