Yaz Aylarında Mama Yememe Sorunu Ve Çözümü

Canates

Anket

Yaz Aylarında iştah kesikliği oldu
(8 oy)
Yaz Aylarında iştah kesikliği olmadı
(4 oy)
Toplam (12 oy)

Arkadaşlar Merhabalar,

Bizim yavrumuzun ismi Latte, 7 aylık Maltese. Hava sıcakların artmasıyla birlikte kuru mama yeme alışkanlığı bıcak gibi kesilmişti. Öncelikle hasta olduğunu sandık. Veteriner hekimimize gösterdik. Lattemizin ishal, kusma veya anti depresif halleri yoktu. Kuru mama haricinde bir parça elma vb. verdiğimizde keyifle yiyordu. Fakat kuru mamayı nazli bir şekilde yiyor veya yemiyordu. Bebekliğinden beri Royal Canin Pupy yemekteydi. Veterinerimiz mamayı değiştirmeyi önermedi. Başka şeylere alıştırmak istemiyorduk açıkçası.
Bir çözüm önerisi bulduğumu düşünüyorum. Kuru mamayı ezerek ıslatıyorum. İçerisine ufak ufak ödül mamalarından atıyorum. Bu sayede ödül mamalarını ararken yemeğini yemiş oluyor. Umarım sıcaktan kaynalı ve havalar normale dönünce değişir. Sizlerde aynı sorunu yaşıyorsanız ankete katılarak bu sorunu birlikte çözümlemek isterim.
Fakat şunu unutmayın ki iştah kesikliği başka hastalıkların belirtisi (veya sebep olabilir.) hassas davranarak bu süreci hep birlikte atlatalım.
Saygılarımla

1 CEVAP

ATIBA

Yaz ayında sıcaklarında artmasından dolayı eskisi gibi yememesi normal bizimkide mama kabındakini bir günde bitiremiyor