Yavru Kedi

brusvan7

Arkadaşlar yavru kedi için ilk aldıgımız zaman öncelikle kesin olan hangi aşıları yaptırmamız gerek ve uygun olan hangi mamaları almalıyız.
edit: öğrenciyim

18 CEVAP

eccakir

Kendi deneyimimi aktarayım size bizim kedimiz 2.5 aylık bize geleli yaklaşık 1 ay oldu. Aldıktan 1 gun sonra özel veterinere gittik önce ic dış parazit yapıldı dış 10tl iç 25 tlydi. Ilk asıya 10 gün sonra dedi stresi atması ve bize alışması icin. 10 gün sonra üniversitenin hayvan hastanesine götürdük 1. Karma aşısı yapıldı 40 tl. 21 gün sonra 2. Aşı yapılacak bir kac gün sonra 2.karma Aşı icin gideceğiz. Bu aşıdan 14 gün sonra da kuduz aşısı yapılacak. Kuduz aşısı zaten 3 aylıkken yapılıyormuş. Fiyatlar Samsun icin geçerli farklı illerde fiyatlar nasıl bilemiyorum.

eccakir

Mama konusunda da biz hem kuru mama veriyoruz diş sağlığı için hemde evde hazırladıgımız mamaları. Marka öneremeyeceğim cok fazla bilgim yok henüz.

Zehramira

Ankarada semtten semte değişiyor. Mesela şimdiye kadar birçok vet'e gittim ve en pahalı veterinerler batıkentte etimesgutta uyguna yapıyorlar.