Tüy Dökümü Yardımcı Olur Musunuz

Ugrbrc

1 aydır 2 kedim de inanılmaz tüy döküyor mevsimsel mi diye düşünüyorum ama bilemedim 2 günde bir düzenli olarak taramama rağmen aşırı tüyleri dökülüyor kullandığımız mama proplan somonlu içeriğinden mi kaynaklanıyor yaz ayları alerji reaksiyon olabilir mi mamayı değiştirsem faydası olur mu ?

7 CEVAP

polatseda

Mevsimsel döküyorlar. Gayet normal. Ve sıfır tüy dökümü diye bir şey olmaz zaten. İki mamayi uzun süre karıştırıp vermek midesine iyi gelmez çünkü iki farklı mama demek formüllerinin kedide sindirme şekli farklı demektir. Sadece mama geçişlerinde kademeli mama karışımı olur bunun rutine binmesi yanlış. Kediniz iyi bir mama yemesi gerekir içerik olarak yani ve stresli bir ortamda olmaması gerekir bunlar ekstrem tüy dokumune sebep verir. Somon yağı takviyesi mantıklı daha sağlıklı tüyleri olur.

MarsMaya

Son zamanlarda proplanın içeriği bakımından defolu diye tabir edilebileceğimiz mamalar piyasaya sürüldü. Seri numaraları vs paylaşılmıştı onlara bakarak kontroşünüzü yapın lütfen belki aldığınız yere iade edebilirsiniz. Mamada bir sıkıntı yoksa ben aynı mamayı kullandığım dönem somon yağı kullanıyordum ve tüyleri güçlenmişti.

Palyaco

Kullandınız mamaya happy cat urinary karıştırın super yapıyor tüy dokulme sıfır ve müthiş parlaklık biz exclusionla karışık kullaniyoruz sıfır tüy dokumu

Ugrbrc

Sıfır tüy dökme diye bişey tabiki de yoktur ama şuan döndüğünden daha fazla dökülme gözlemlediğim için sizlerle de paylaşmak istedim ayrıca tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim proplan somonlu mamamı sürekli bu güvenilir siteden almaktayım somon yağını deneyeceğim

ozge1985

Malt kullanıyormusunuz?

Ugrbrc

Evet gimcat malt kullanıyorum bi ara vets plus da kullandım ama gimcat daha iyi geliyor onlara kedimin biri tekir diğeri norveç orman özellikle norveç kedim bu yaz aylarında daha çok döküyor

Lucky0

biotin desteği verebilirsiniz tüyleri güçlendirir malt olarak da satılıyor bir de tarak olarak furminatör alabilirsiniz ********da sarı renkli olan