Kedimin Aşırı Tüy Yumağı Kusması

Kedim normalde kusmadığı kadar tüy yumağı kusuyor, hem öncekilerden daha büyük bir alana yayılıyor, hem de günde 2 kere kusuyor. Ayrıca normalde 2 ayda 1 kere kusarken 2 gün üst üste kustu. Bir sağlık problemi midir? Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim...

6 CEVAP

theyusra

tüy yumağı kusan kediye gimcat yeterli gelmez, zaten ben gimcatin normalde de yeterli olduğunu düşünmüyorum. veterinerden hairlax veya bolovia alın lütfen.

ElanurAksoy

Malt kullanıyormusunuz acaba , profilinizde gördüğüm kadarıyla çok uzun tüylü bir yavrucak, kedilerin kendilerini extra yaladıkları vakitler oluyor onun içinde fazlasıyla kusuyor olabilir çok fazla tüy yuttuğu için , gimcatin maltlarından kullanmanızı öneriyorum, bi süre kullanın eğerki şikayetiniz geçmezse veterineriniz ile görüşebilirsiniz onlar bazı ilaçlar eşliğinde bu sorunu ortadan kaldırıyolar

Deniz1741

Malt kullanmanız lazım. Hem de her gün kullanmanız lazım. Gimcat gibi maltlar fayda etmez şuan size. Eğer kullanmadıysanız zoovital, vetriline gibi markaların maltlarını deneyebilirsiniz.

amillaaa

Mümkünse kedinizi sık sık taramanız da yardımcı olacaktır, böylece kendisini yalarken daha az tüy yutar dolayısıyla kusma ihtimali azalır.

teşekkürler

Palyaco

En etkili beaphar dır tüy yumağı kusan kedilerde gimcat yetersiz geliyor bizzat yasadim