Yeni Doğmuş Yavru Kedi Ve Küçük Kurtçuk

Atasoy1

Bahçemizde annesiz bir yavru kedi vardı. Geceden beri miyavladı. Sabah bulduk ve eve aldık.
Kediyle aynı yerde duruyorum şimdi. Yalnız kolumda bir kaşıntı hissettim ve koluma bakınca çoook küçük bir kurtçuk olduğunu gördüm.
Kedi yeni doğmuş paraziti olur mu bilmiyorum.
Belediyenin veterinerine komşular haber verdiği için veterinere gitmedik.
Evde benim kedim de olduğu için sormak istedim. Bu bir parazit midir?

3 CEVAP

MarsMaya

Benim geçici yuva olduğum yavru kedilerde iç parazit vardı ama 1-1.5 aylıklardı ve anneleri ölmeden önce onunla geçirdikleri vakitte annedeki pire ve pire yumurtalarına maruz kaldıkları için olmuştu. Yeni doğmuş kedide o büyüklükte parazit olur mu bilemedim

amillaaa

Ben bir haftalık yavrularda dış parazit görüyordum, 10 günlük olduklarında parazit miktarları o kadar artmıştı ki parazitler onları yiyip bitirmesin diye mecburen dış parazit ilacı uygulamıştım. Dolayısıyla çok küçük yavrularda bile parazit olabiliyor maalesef :(

Atasoy1

Kurtçuğun boyutu iğne ucu kadar. Aldığım hayvanın üzerinde sinekler geziyordu.