Yavru Kedinin Üzerinde Larva

Atasoy1

Bahçede bulduğumuz dün geceden beri miyavlayan yeni doğmuş yavru bir kedi var. Göbek bağı bile kesilmemişti. Eve aldım. Yalnız üzerinde larvalar var. Yerdeyken de üzerinde sinek ve arı vardı. Yardımcı olabilir misiniz? Bunlar nedir ve zararlı mıdır? Parazit aşısı çok küçük olduğu için yapılamaz, tedavisi nasıl olacak?
Benim kedim var. Ona bulaşır mı?

1 CEVAP

amillaaa

10 günlük olduğunda veterinerden uygun dozda uygun marka dış parazit ilacını isteyip uygulayabilirsiniz, pakette kalan ilacı da kendi kedinize uygularsanız ona bulaşmışsa onu da parazitlerden arındırmış olursunuz. Bildiğim kadarıyla 10 günlükten küçük kedilere uygulanamıyor ama yine de emin değilim, umarım o zamana kadar size çok sıkıntı çıkarmaz.