Kedim Asla Kendini Taratmıyor

selinay41

Kedim uzun tüylü çok tüy döküyor ve kendini çok yalıyor tüylerini yutuyor her gün taramam gerek ama durmuyor her çeşit tarak denedim ama izin vermiyor bugün yine denedim kollarım kan ve çizik içinde kaldı resmen ne yapabilirim

3 CEVAP

polatseda

Benim büyük kedi de taratmaz. O yüzden düzenli malt kullanıyorum. Bide yavru kedim var onu alıştırmaya çalışıyorum. İlk kedim yetişkin olarak sahiplendiğim için maalesef sevmiyo sevdiremedim de. Binde bir uykuluyken iki üç tarak vuruyorum yada kuşlar geliyor bazen pencerenin önüne o zaman tariyorum. Ne mama yerken ne ödül maması yerken hiç birinde taratmiyor. Yapacak bisey yok öyle kabullendim . Belki sizin kediniz mama yerken normal bir tarakla yani masaj etkisi yaratacak bir tarakla ilk zamanlar sadece başını sonra yavaş yavaş kademeli şekilde sırtinin diğer kısımlarını tararsaniz alışır bir umut

selinay41

Maalesef denedim izin vermiyor malt kullanıyorum en azından tüylerini çıkarmasını sağlıyor

Superisi814

Tipini sevdiğim , nasıl da keyifli 🧿