Kedim Yeni Gelen Kediyi Tuvaletteyken Darlıyor. Çocuk Rahat Yapamayınca İşi Yarım Bırakıp Kaçıyor

polatseda

Merhabalar. Ben ikinci kediyi sahipleneli 1 buçuk ay oldu. İyi kötü alıştılar bizim ilk kedi tam bir şirretnur. İkinci kedi tuvalete girdiğinde çocuğu rahat bırakmıyor çocuk tedirgin olunca yarım birakiyo işini kaçıp gidiyo. Nasıl bir yol izlemem lazım bilmiyorum böyle bir şey başına gelen varmi? İki tuvalet kabi var. Büyük kedim 1 buçuk yaşında dişi ve kısır küçük kedim 3 buçuk aylık erkek. Herhangi şekilde fikir beyan ederseniz çok mutlu olurum. Akıl akıldan üstündür.

4 CEVAP

aslihan_e

Tuvaleti koliye koyup kolinin bir kenarına yavrunun gireceği kadar bir delik açın. Sonra onu giriş kısmı duvara bakacak şekilde, duvarla koli arasında sadece yavrunun sığabileceği kadar mesafe bırakarak yerleştirin. Yalnız ya üstünde ağırlık olmalı ya da koli bandıyla falan yere sabitlenmeli, yoksa büyük kedi ittirir aralığı genişletir girer, içine giremese de patisini sokar. Kapı orta kısımda olmalı kenarda olursa yine patisini uzatıp ulaşır deliğe. Aslında ben bu yöntemi ahşap kutu kullanarak uyguluyordum. Koliyi parçalar mı sizinki bilmiyorum.

polatseda

@aslihan_e çok teşekkür ederim ya süper fikir. Kartonu parçalar benim ki ama zaten kapalı tuvalet kullanıyorum . Kapısını sabitleyecek şekilde bantlarım kapağına da delik açarım herhalde öyle olur

polatseda

@aslihan_e çok teşekkür ederim ya süper fikir. Kartonu parçalar benim ki ama zaten kapalı tuvalet kullanıyorum . Kapısını sabitleyecek şekilde bantlarım kapağına da delik açarım herhalde öyle olur

polatseda

@aslihan_e çok teşekkür ederim ya süper fikir. Kartonu parçalar benim ki ama zaten kapalı tuvalet kullanıyorum . Kapısını sabitleyecek şekilde bantlarım kapağına da delik açarım herhalde öyle olur