Kedim Hasta Neden Kaynaklanıyor Olabilir?

Kestoxd

Kedim birden halsiz düştü ve iştahı kesildi asla ayağa kalkmıyor surekli uyuyor iki tane veterinere gittik bağışıklık güçlendirici ve iştah açıcı yapıldı fakat ne olduğunu anlamadık çişini şimdi yapmış fakat ishal , doktor kanlı ishal olabilir demişti goturdugumde bu durumu yaşayan bilen varsa lütfen yardımcı olsun çok çaresizim

3 CEVAP

Heratiko

Eğer her şey yolundayken birden bire bu hale geldiyse, halsizlik, ishal, iştahsızlık seyrediyorsa acilen başka bir veterinere götürmenizi ve viral testler yaptırmanızı öneririm. Zira bu yazdıklarınıza göre viral bir hastalık gibi görünüyor. Hatta yaşadığım bir hastalık olan gençlik hastalığı diyeyim kısaca size ben veteriner değilim tabii ki bu tanıyı veteriner koyabilir fakat birden bire olduysa her şey en çok yol gösteren o demişti bize veterinerimiz gençlik hastalığını diğer hastalıklardan ayıran en belirgin özellik ki şüphesinde de haklı çıkmıştı dışkı örneğiyle yapılan test sonucuna göre.

Umarım bir an önce sağlığına kavuşur, çok geçmiş olsun.

Kontesiim

Normalde koşum oynarken birden bire bu durumu geldiyse yabancı bir cisim de yutmuş olabilir ip vs. gibi bir tanıdığım böyle bir durum yaşamıştı. Ancak viral hastalığın da habercisi olabilir detaylı tetkit gerektiriyor ve asla ihmale gelmez. Başka bir veterinere götürüp detaylı araştırılmasını istemenizi tavsiye ederim. Umarım ciddi bir durum değildir çok geçmiş olsun

Superisi814

Merhaba,
Kanlı ishal olabilir gibi ihtimaller dahilinde bizlerin konuşması gerek, hekimlerin net teşhis koyması lazım.
İştah açıcı bir iğne hakikaten iştahı açar, deneyimledim.
Viral enfeksiyon olabilir, gençlik hastalığı olabilir ,bir çok olasılık var. Bahsettiğiniz belirtiler acilen iyi bir veteriner e görünmesi gerektiğini anlatıyor.İnanin yaşamak istemediginiz şeylere maruz kalmadan , iyi bir veterinere ulaştırmak fayda sağlar.
Dilerim güzel haberlerini de paylasirsiniz.