Agız Yarası

sinemekinci

Kedimin aksam geldginde agız kenarndaki bu yarayı farkettim sabah çıkarken dikkatimi çekmemişti ama dün olmadgna eminim veterine yarn sabah gidecegiz ama bir çöźün önerisi olan varmi kafama takldi bizimle oynamasnda yemesinde içmesinde bir problem yok

7 CEVAP

Palyaco

Viyo ımmune 14x30ml 1kutu kullanin hergun 30ml verin ağız yarası bağışıklık düştüğü zaman ortaya çıkar viyo immune 14x30ml 1kutu kullanın hergun 30ml verin iyileştiğini 7 günde görürsünüz yavaş yavas

cakilergin

Merhabalar, aynı sorun kedimde de var. Üç aydır uğraşıyoruz. Aynı Dudağının kenarında küçük bir noktaydı. Zamanla büyüdü , dudağının yarısını kapladı.
Önce mantar dedi vet. Mantar aşısı yapıldı, gecmeyince 3 gün ara ile toplam 4 tane iğne yapıldı ( tarantula adında bir iğne) ve praldyne ağız solüsyonu verdi . Yine de geçmedi . Bu arada sırtında yuvarlak bir yara çıktı. Stresten aşırı yalamaktan tahriş etmiş , o yara için Crystalin anomali Health sprey verdi ve agizina bundan sık dedi . Sırtındaki yarayı 10 günde geçirdi sprey ama ağzına hiç etki etmedi. Şimdi birden fazla vet ile görüşüyoruz , henüz tedavi nasıl ilerleyecek karar veremedik. Bir veteriner convenia antibiyotik iğne yapalım dedi, diğeri "Feline eozinofilik granulama" teşhisini koydu depo kortizon yapalim dedi. Bu ilaçlar çok ağır ilaçlar , karar veremedik ne yapacağımızı. Sizin kedinizi görünce üye olup paylaşmak istedim. Belki sizin veteriner farklı bir şey söyler. Çok uzgunum kaç aydır uğraşıyoruz geçmedi bir türlü

Dumanlili

Aynı sorunu yaşadığımızda veteriner pederipra sprey vermişti. Rengi mavi ve kediler fıs sesinden korktuğu için pamuğa bolca sıkıp yaraya sürerek uygulamıştım. Kısa sürede iyileşti veterinere bir sorun derim.

cakilergin

Convenia ya da kortizon yapılırsa bağırsak florası için takviye kullanmak gerekiyormuş sanırım. Vedavet lactoferon , probiyotik pasta falan varmış sanırım. Biz kendimize mama dışında takviye kullanmıyoruz. Hem bağırsakları için hem de bağışıklık için onerebileceginiz ürünler var mı?

cakilergin

Söylemeyi unutmuşum, sprey de ise yaramayinca Glycerine İyot karışımı solüsyonu durduk dudağına , biraz tüyler dökülmüştü biyiklarina doğru , oradaki tüyler geri çıktı ama yara olduğunu gibi duruyor. Bu da ise yaramadı yani

BiciriginAnnesi

Benim kedimin de ağzı hep yara oldu şişti :(
Kızımın bebekleri var bilindiği üzere kediler çok temiz hayvanlardır hem bebekleri hem kendini temizlemekten ağzı yara oldu biraz daha bakacağım eğer iyice yayılma olursa ilk iş vet olacak
Belki ondan değil başka birşeyden de olmuş olabilir ve bu sıralar çok karşılaşıyorum çoğu kedinin ağzı yara oluyormuş yoksa bir hastalık salgın belirtisi mi ?😔

semagolge

Çözüm bulabildiniz mi