Kedim Kusuyor

Incirreis

3 gün önce kardeşim gece vakti kediye soğuk süt vermiş sabah kalktığımızda kusmuştu ( mama kustu). hasta gibi de değildi süt midesine dokunmuştur dedik bir şey yapmadık. ama pek iştahı yoktu midesi bulanmıştır dedik. bu gün 3. gün hala iştahı yok az mama yiyor ama ne halsiz nede ishal, iştahsızlık dışında bir şey yok. az önce yanımda kustu şeffaf bir kusmuktu su kustu galiba. sizce ciddi bir şey midir ? veterinere götürmeli miyim ?

7 CEVAP

Deniz1741

Halsiz olmamasına aldanmayın. İştahsızlık ve kusma önemli nedenlerdendir. Özellikle iştahsızlık, az yemesi. Bence götürmelisiniz.

aslihan_e

İkindiye kadar mama ya da su vermeyin, buna rağmen kusma devam ederse götürün. İç paraziti son 1 ay içinde yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekebilir. Sütte bozulma ihtimali olabilir mi? Dolapta kaç gün kalmış? Zaten kedilere soğuk da olsa ılık da olsa süt verilmez.

Anonymus985465

Kedi iştahsızsa hastadır
Bir de kusuyorsa acil veterinerlik

Incirreis

süt bozuk değildi

euphoriajk

Kedilere süt verilmemesi gerekiyor diye biliyorum. İçinde laktoz olduğundan dolayı sanırım. Büyük ihtimalle süt midesine dokunmuş olabilir. Yinede veterinere götürmekte fayda var.

Palyaco

Süt kedilere dokunur vermeyin o yüzden kusuyor

cdoganay

Kusma ciddi bir problemden kaynaklı olabilir, vakit kaybetmeden veterinere götürün.