Kedilerde Yağlı Kuyruk

cdoganay

Merhaba, kedimde yağlı kuyruk sendromu var, anestezi almaya uygun olmadığı için kısırlaştırma yapılamıyor. Veterinerim Dr.Animal sprey dışında birşey önermedi ama onunla geçmiyor. Aynı sorunla karşılaşanlar ilaç ya da doğal yöntemlerle tedavi ettilerse yardımcı olabilir mi?

3 CEVAP

IIREMMM

Bu ciddi olabilecek bir sorun diye biliyorum,başka bir veterinere de danışın bence,kortizon tedavisi ve diyet düzenlemesi de uygulanıyormuş,veteriner hekimler yağlanma giderici şampuan ve antiseptik solüsyonlar da kullanıyorlar.

IIREMMM

En azından kısırlaştırılamasa bile kortizon tedavisi ya da başka bir şey uygulanabilir bence

cdoganay

Papatya suyu ve dr.animal ile günlük temizleyip taradım çok şükür geçti sorunumuz🙏🏻. Yağlı kuyruk hormonal bir durum ciddi bir hastalık değil, kortizon bağışıklığı baskıladığı için çok ciddi hastalıklarda son çare olarak kullanılmalı, başka bir tedavi seçeneği yoksa.
Cevabınız için teşekkür ederim.